Pestré tradície

| Pozvánky | 4. 5. 2015

Začiatok mája patrí v Košiciach tradíciám, pretože si pripomíname udelenie najstaršieho erbu v Európe. Celé mesto žije podujatiami a hýri farbami. V rámci osláv, 7. mája o 10:00 hod., otvorí Východoslovenské múzeum slávnostnou vernisážou výstavu Krakovské tradície – Kohútie bratstvo a Lajkonik. Najkrajšie „klenoty“ krakovských zvykov nájdete v budove na Námestí Maratónu mieru 2 až do 20. septembra. Výstava pochádza zo zbierok Historického múzea mesta Krakov.

Krakovské obyčaje budú na Dňoch mesta Košice pokračovať aj o 13:00 hod. na Hlavnej ulici. Súčasťou bohatého programu osláv Dňa mesta Košice je nevšedný Víťazný pochod Lajkonika a členov Krakovského streleckého spolku (Kohútieho bratstva) v slávnostných uniformách. Takouto formou chce múzeum priblížiť aspoň zlomok z množstva krakovských obyčají a nadviazať tak na tradíciu spolupráce týchto dvoch historických centier. Bližšie informácie nájdete na www.vsmuzeum.sk.

Mária Semanová
Foto: archív Historického múzea mesta Krakov

Foto: archív Historického múzea mesta Krakov

lajkonik

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Pestré tradície

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems