Múzeum a galéria digitalizujú zbierky

| Košický samosprávny kraj | 4. 5. 2015

Vo Východoslovenskom múzeu (VSM) v Košiciach digitalizujú vyše 4000 zbierkových predmetov, zaradených do národného projektu Digitálne múzeum. Nasnímané sú predmety z prírodných vied, výtvarného umenia, archeológie a spoločenskovedných odborov.

„Ide o záverečnú fázu vyše trojročného úsilia kurátorov, ktorí vybrali a odborne skatalogizovali reprezentatívnu vzorku väčšiny z 33 zbierkových fondov VSM, ktoré celkovo spravuje takmer 457 tisíc zbierkových predmetov,” uviedla metodička digitalizácie VSM Gabriela Klapáčová. Najprv nasnímali plošné zbierkové predmety špeciálnym 2D skenerom, teraz snímajú trojrozmerné zbierkové predmety. Zbierky v stálych expozíciách budú môcť návštevníci opäť vidieť od polovice júla.

Aj vo Východoslovenskej galérii je na digitalizáciu určených vyše 990 diel. Momentálne ukončili maľby a plastiky, v priebehu apríla až júna budú digitalizovať kresby a grafiky v špecializovanom pracovisku SNG vo Zvolene.

Katarína Jantošovičová

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Múzeum a galéria digitalizujú zbierky

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems