Ingmar Bergman: „Jediným prínosom, ktorý môže umelec poskytnúť k nejakej debate, je jeho dielo.“

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 18. 5. 2015

Švédsky režisér Ingmar Bergman sa preslávil schopnosťou preniknúť do ľudskej duše a stal sa inšpiráciou pre niekoľko generácií tvorcov na celom svete. Od 26. do 28. mája v Kasárňach/Kulturparku môžete vidieť jeho najznámejšie filmy.

Jesenná sonátao napätom vzťahu matky a dcéry. Persona o zvláštnom prepojení dvoch rozdielnych žien. Lesné jahody o hroznom sne a sebapoznaní. Nástojčivé a drsné dielo plné posolstva Šepoty a výkriky. A napokon oscarový Prameň panny o rodičovskej láske, pomste a brutalite sveta. Taký je program filmových dní s Ingmarom Bergmanom. Tie sa začnú prednáškou Petra Konečného o profile režiséra a budú pokračovať uvedenými filmami. Premietať sa bude aj snímka o milostnom príbehu herečky Liv Ullmannovej a Ingmara Bergmana Liv&Ingmar.

Podujatie sa začne 26. mája o 18:00 hod. prednáškou Petra Konečného a bude pokračovať o 19:30 hod. filmami Jesenná sonáta a Liv&Ingmar. V stredu 27. mája sa bude o 18:00 hod. premietať film Prameň panny a Šepoty a výkriky o 19:30 hod. Filmové dni ukončia vo štvrtok 28. mája Lesné jahody o 18:00 hod. a Persona o 19:30 hod. Vstupné na každý film sú 2 eurá.

Klára Hrenykóová, K13

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Ingmar Bergman: „Jediným prínosom, ktorý môže umelec poskytnúť k nejakej debate, je jeho dielo.“

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems