Chinaski, Korben Dallas ale aj Matej Vávra

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 18. 5. 2015

Už 23. mája o 18:30 hod. zaznie v košickom amfiteátri prvý koncert tohto roka. Okrem kapely Chinaski zo susedného Česka vystúpia aj bratislavské trio Korben Dallas, hudobník Matej Vávra a skupina T-Band.

Z dôvodu očakávaného nepriaznivého počasia bude plánovaný koncert skupín T-Band, Mateja Vávru, Korben Dallas a Chinaski presunutý z Amfiteátra do Kasární/Kulturparku. Čas konania koncertu ostáva nezmenený (23. máj 2015 o 18:30).

História jednej z najúspešnejších českých pop-rockových skupín siaha až do roku 1987. Chinaski počas svojej 20 ročnej kariéry vydali 9 úspešných albumov. Priniesli im napríklad ocenenie Anděl 2007 či strieborného Českého slávika 2014. Po získaní jedenásteho slávika vyrazili na turné s rovnomenným názvom najnovšieho albumu Rockfield 2015. Korben Dallas debutovali v roku 2011 albumom Pekné cesty, ktorý bol nominovaný na Radio_Head Awards v kategórii Cena kritikov – Album roka. Tretí s názvom Banská Bystrica im tohto roku zabezpečil ocenenie Krištáľové krídlo v kategórií Rock PopDžez. V úlohe predskokanov sa bez myši a klávesnice predvedie hudobná formácia T-Band zložená z 23 informatikov a Matej Vávra. Finalista súťaže X-Faktor originálnym spôsobom, so sprievodom rôznych zvukov a beatboxu, prezentuje vlastné texty a hudbu.

Ivana Schnürerová

O lístky na koncerty môžete súťažiť TU.

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Chinaski, Korben Dallas ale aj Matej Vávra

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems