Žeriavy & bagre

| Stĺpček | 6. 4. 2015

Žeriavy & bagre znamenajú ekonomickú aktivitu, ľudia, ktorí tieto stroje ovládajú dostávajú výplatu. Komplexná obnova alebo rekonštrukcia je nevyhnutná aspoň raz, či dvakrát za storočie. Keď električky jazdia, ľudia sa sťažujú na hluk. Keď električky jazdia pomaly, aby nerobili hluk, ľudia sa sťažujú na meškania. Keď sa opravujú trate, aby električky mohli jazdiť rýchlo a ticho, ľudia sa sťažujú, že električky nejazdia. Vídavam, ako sa ľudia rozčuľujú pri plotoch, keď sa vraciam rovnakým miestom o pol hodinu, stále tam stoja a rozčuľujú sa ďalej. Pravdepodobne sa až tak neponáhľajú.

unnamedMilan Kolcun pre popularizáciu mesta spraví na každej potulke viac ako ktorýkoľvek komunálny politik za celé funkčné obdobie. Milan vedie ľudí k láske a vášni pre svoje mesto. Plne sa stotožňujem s jeho pozitívnym prístupom k rozbagrovanému mestu. Od začiatku rekonštrukcie električkových tratí nenaštartoval auto, aj v zime sa vozí na bicykli. Netýkajú sa ho žiadne výluky ani prestoje v doprave. Ľudí ako Milan pribúda v Košiciach každý rok. Mesto je malé a kompaktné, zároveň nebojuje z prehustenosťou, pretože je veľkoryso naplánované pre tristotisíc obyvateľov. Podľa starých päťročných plánov mali Košice dosiahnuť túto hranicu pred rokom 2000.

Od bývalého krajského úradu na konci Komenského ulice po Námestie Osloboditeľov sú takmer presne dva kilometre. Je to do pol hodiny pokojnou chôdzou v príjemnom mestskom prostredí.

Okrajové časti mesta sú medzi sebou poprepájané viacerými cestami, ak sa niekto potrebuje dostať zo západu na východ, alebo zo severu na juh nemusí centrum ani vidieť.

Na žeriavoch a bagroch je nádherné to, že vás prinútia stráviť čas v uliciach a na vlastných nohách. Stretnete dobrého kamaráta, nájdete zabudnutú školu, posedíte si v parku, do hlavy sa vám premietnu obrazy z detstva, keď ste priestor vnímali len rýchlosťou chôdze alebo behu.

Mišo Hudák
minister demagógie Východného pobrežia
Foto: autor

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Žeriavy & bagre

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems