Woody Allen: „Film je predovšetkým zábava. Keď chcete poslanie, choďte na poštu.“

| Film, K13 a VÝMENNÍKY | 6. 4. 2015

Woody Allen je americký režisér, herec a hudobník známy ako tvorca autorských filmovDivákov si získal typickým humorom a dôvtipnosťou. Príďte si 25. a 26. apríla pozrieť romanticko-dramatický príbeh a komédiu z čarovného Ríma. Premietať sa budú v Kasárňach/Kulturparku o 19:00 hod.

Woodyho filmy sú osobnou výpoveďou a odzrkadľujú myšlienky a postoje k umeniu i k životu. Za najplodnejšie obdobie jeho tvorby sa považujú roky 80-te, o čom svedčí aj štyrmi Oscarmi ocenený film Annie Hall, považovaný za autorovo vrcholné dielo. Organizátori podujatia Week/end si pre filmových nadšencov pripravili premietanie dvoch Woodyho filmov. Snímka Do Ríma s láskou a Kúzlo mesačného svitu.

Dej filmu Kúzlo mesačného svitu zasadil Woody Allen do 20-tych rokov 20. storočia na juh Francúzska. Romantický príbeh s dávkou sarkazmu a uštipačnosti je príbehom lásky cynického kúzelníka a tajomnej jasnovidky. Malebnosť francúzskeho vidieka a očarujúce dobové kostýmy jedným z dôvodov, prečo by ste tento film mali vidieť.

Snímka Do Ríma s láskou sa skladá zo štyroch poviedok odohrávajúcich sa v meste lásky, v Ríme. Vo filme nás čaká stretnutie s prostitútkou, neurotickým otcom, mladým americkým párom a mužom, ktorého si ľudia pomýlili s filmovou hviezdou. Woody aj v tomto filme dokázal, s akou ľahkosťou je schopný z bežných životných situácií vytvoriť umelecké dielo.

Ako prvý sa bude 25. apríla premietať film Do Ríma s láskou a následne 26. apríla film Kúzlo mesačného svitu. Obidva filmy sa začnú o 19:00 hod. a vstupné je 2 eurá.

Klára Hrenykóová

O lístky na premietania môžete súťažiť TU.

A3_woody (1)tlac-page-001

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Woody Allen: „Film je predovšetkým zábava. Keď chcete poslanie, choďte na poštu.“
  1. […] Woody Allen: „Film je predovšetkým zábava. Keď chcete poslanie, choďte na poštu.“ | Zajtra… komentoval Hrajte o 2 lístky na filmy Woodyho Allena! […]

    Komentoval Hrajte o 2 lístky na filmy Woodyho Allena! | Zajtrajšie noviny dňa 07.04.2015 o 18:07:20Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems