V Botanickej záhrade vystavia kaktusy, poradia ako sa o ne starať a niektoré aj vydražia

| Pozvánky | 6. 4. 2015

Sukulenty sú dokonale prispôsobené na prežitie v extrémnych klimatických podmienkach, vedia odolávať dlhodobému suchu a častokrát výraznému slnečnému žiareniu. Ich výnimočnosť spočíva v schopnosti obmedzovať odparovanie vody a uchovávať ju vo vodozásobných pletivách. Práve tieto rastliny môžete vidieť na výstave Pichľavá krása – kaktusy a sukulenty v Botanickej záhrade v Košiciach.

Od 17. do 26. apríla v čase od 9:00 do 17:00 hod. budete môcť v priestoroch Botanickej záhrady obdivovať kaktusy. Rastliny z čeľade Cactaceae patria tiež do skupiny sukulentov, avšak ich pôvod je viazaný výlučne na americký kontinent. Na výstave si budete môcť zakúpiť rastliny z prebytkov pestovateľov a odborne vám poradia členovia Klubu kaktusárov, ktorý pôsobí pri Botanickej záhrade v Košiciach. Zaujímavosťou bude dražba zbierkových rastlín, ktorá sa uskutoční každý deň o 15:00 hod. počas celého trvania výstavy.

Martina Pľuchtová, redakcia

botanicka zahrada-2015-04

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: V Botanickej záhrade vystavia kaktusy, poradia ako sa o ne starať a niektoré aj vydražia

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems