Šestnásť pozvánok na zaujímavé podujatia

| Košický samosprávny kraj | 6. 4. 2015

Šestnásť podujatí v Košickom kraji získalo podporu z výzvy Košického samosprávneho kraja Terra Incognita. Celková alokácia na výzvu predstavuje 48 tisíc eur, na jeden projekt bolo možné získať dotáciu vo výške minimálne dve tisíc a maximálne štyri tisíc eur.

Medzi podporenými projektmi sú tri z regiónu Abov, jeden z mesta Košice, sedem zo Zemplína, tri z Gemera a dva zo Spiša. Z pohľadu žiadateľov o podporu je osem organizácií z neziskového sektora, štyri zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK, tri samosprávy alebo nimi zriadené zariadenia a jeden podnikateľský subjekt. Rozdelená bola celá alokovaná suma, čiže 48 tisíc eur.

Košický samosprávny kraj prostredníctvom programu Terra Incognita vyhlásil dotačnú výzvu zameranú na posilnenie duchovných a kultúrnych hodnôt a rozvoj kultúrneho turizmu prostredníctvom vytvorenia trvalo udržateľnej ponuky kultúrnych, spoločenských a športových podujatí na území kraja. Špecifickou prioritou výzvy bolo podporiť realizáciu kvalitných podujatí pre širokú verejnosť a rozšíriť ponuku kultúrneho vyžitia pre obyvateľov kraja a jeho návštevníkov. Účelom podpory podujatí s nadregionálnym významom je zvýšenie návštevnosti kraja a posilnenie jeho pozície v ponuke cestovného ruchu.

Festivaly, humor a remeslá

Medzi podporenými podujatiami sú napríklad júnový Tokaj Unplugged vo Veľkej Tŕni, júlové Dni humoru na Spiši, Odomykanie vôd Zemplínskej šíravy, septembrový Festival vyberania desiatok z úrody v Jablonove nad Turňou, Tokajská zlatá rybka vo Viničkách, Gemerský remeselnícky jarmok v Krásnohorskej Dlhej Lúke, podujatie Gelnický hrad a hradná pani Zuzana, októbrový Svätomartinský festival vo Veľkých Trakanoch, Návrat na Várhegy v Nižnej Myšli, festival starého umenia Ars Antiqua Europae in Via Gothica, podujatie Plnou parou vpred! na Detskej železnici v Košiciach, Svätoladislavská púť v Debradi, Vinobranie a Albertov stredovek na hrade Vinné, festival Gitarového múzea v Sobranciach či augustový Stredovek v pohybe pri rozhľadni Čerešenka pri Čižaticiach.

Zuzana Bobriková

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Šestnásť pozvánok na zaujímavé podujatia

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems