Podporte jedinečné Imaginácie

| Mesto Košice | 6. 4. 2015

Unikátny projekt ‪s názvom Imaginácie si získal za 5 rokov svojej existencie množstvo priaznivcov a verných divákov. Podujatie na spôsob Cirque du Soleil využíva jedinečnú nočnú atmosféru našich košických parkov či mestskej scenérie a je spoločným projektom európskych umelcov. Bez vstupného a pre všetkých Košičanov. Aby sa Imaginácie uskutočnili aj tento rok, potrebujú vašu pomoc.

im 4Imaginácie vťahujú divákov do sveta fantázie a čarovného prostredia snov pomocou vzdušnej akrobacie, tanca, spevu, hudby, ohňovej šou, živých zvierat, projekcií, nadrozmerných bábok, choduliarov, žonglérov. Na ich príprave a realizácii sa spolupodieľajú špičkoví umelci, ale aj remeselníci a zberatelia či športovci z celej Európy. Nie je to tradičný festival. Nie sú to hotové predstavenia, ktoré sú už odskúšané a x-krát odohrané. Finálne dielo vzniká na workshopoch a skúškach stovky účinkujúcich počas 10-dňového pobytu v Košiciach. Čo rok, to nový príbeh. Je to ucelené predstavenie, v ktorom diváci putujú nočnými scénami spolu s umelcami a emotívnym príbehom.

Aby bolo možné v tomto náročnom projekte  pokračovať a rozvíjať ho, môžete aj vy svojím dobrovoľným príspevkom pomôcť pri realizácii magického predstavenia, čo mení večerné mesto na neodolateľný svet fantázie.  Pri získaní potrebných finančných prostriedkov na realizáciu rôznych umeleckých diel  sa vo svete využíva aj tzv. Crowdfunding. „Crowdfunding je produktom digitálneho sveta. Rôzne benefity, ktoré ponúkajú jednotlivé projekty si ´zakúpite´ zaslaním finančného príspevku cez platobnú kartu. Na to, aby ste sa dostali k platbe a vybrali si, koľko chcete prispieť a aký produkt si kupujete (vstupenku, plagát, tričko, DVD – až po partnerstvo na projekte) potrebujete približne 2 min. Pomerne jednoduchým spôsobom je tak možné urobiť do 30. apríla na stránke www.hithit.com/sk/project/1220/imaginacie/,“ hovorí autorka a organizátorka Imaginácií Ľuba Blaškovičová.

Informovalo Mesto Košice
Foto: Martin Baran

imag 6 bonus

im 5 bonus

im 2

im 3

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Podporte jedinečné Imaginácie

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems