Minister školstva ocenil dlhoročnú prácu Márie Kavečanskej z košického magistrátu

| Mesto Košice | 20. 4. 2015

Za dlhoročnú vynikajúcu pedagogickú a riadiacu prácu, ako aj významný podiel na rozvoji regionálneho školstva v Slovenskej republike, udelil minister školstva Juraj Draxler Veľkú medailu sv. Gorazda vedúcej Referátu školstva, športu a mládeže Magistrátu mesta Košice, PaedDr. Márii Kavečanskej.

Pri príležitosti Dňa učiteľov si ocenenia (Veľká medaila sv. Gorazda, Malá medaila sv. Gorazda, ďakovný list) prevzalo celkovo 66 pedagógov z celej SR. Mária Kavečanská považuje Veľkú medailu sv. Gorazda za ocenenie nielen svojej práce v oblasti školstva, ale i všetkých kolegov.

„Bolo to pre mňa najprv veľmi veľké prekvapenie,” uviedla krátko po prevzatí medaily M. Kavečanská. „O to väčšie, že som vopred ani len netušila, čo sa na mňa chystá. Aké som mala pri odovzdávaní ocenení pocity? V prvom rade to bol pocit veľkej zodpovednosti, zamyslenia sa nad tým, čo všetko som za tie roky v školstve prežila, čím všetkým prešla. Zároveň to bola obrovská radosť, ale aj dojatie z toho, že ľudia, ktorí dali návrh na ocenenie, si moju prácu vážia. Mala som tiež úžasnú radosť z toho, že si niekto moju prácu všíma a dokáže ju aj ohodnotiť. Ďalším momentom bol aj pocit zodpovednosti do budúcnosti. Ocenenie ma totiž veľmi zaväzuje k tomu, aby som svoju prácu ešte viac zlepšila, lebo vždy sa veci dajú robiť kvalitnejšie, využiť svoje skúsenosti a odovzdať ich mladším, aby mohli neskôr pokračovať v mojej práci.”

Rodená Košičanka sa svojej práci, ktorá je pre ňu zároveň koníčkom, „upísala” ihneď po skončení vysokoškolských štúdií. Promovala ako 21-ročná, odvtedy pracuje takmer nepretržito v školstve. Devätnásť rokov (s malou prestávkou pedagogickej práce a naberania skúseností v zahraničí) učila, postupne sa vypracovala až na riaditeľku vzdelávacej inštitúcie pre pedagogických a nepedagogických zamestnancov. K jej žiakom patrili viaceré, dnes už osobnosti politického, spoločenského či kultúrneho života, napríklad aj známy, obľúbený herec a idol žien Ján Koleník.

Posledných 18 rokov pôsobí Mária Kavečanská najmä v manažérskych funkciách štátnej i verejnej správy. V košickom „Bielom dome” na Triede SNP 48/A pracuje od júna 2011.

Informovalo Mesto Košice
Foto: Miroslav Vacula

medaila

ocenenie

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Minister školstva ocenil dlhoročnú prácu Márie Kavečanskej z košického magistrátu

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems