Košice sa zapojili do Svetového dňa povedomia o autizme

| Mesto Košice | 20. 4. 2015

Podľa medzinárodných výskumov má dnes každé stodesiate dieťa poruchu autistického spektra. O tejto chorobe sa hovorí veľmi málo, a to sa už niekoľko rokov snaží zmeniť Organizácia spojených národov, ktorá vyhlásila 2. apríl za Svetový deň informovanosti o autizme. Podporu myšlienke vyjadril i primátor mesta Richard Raši: „Som veľmi rád, že i Košice podporili túto iniciatívu a modrým svetlom sme ukázali, že nám problematika autizmu nie je ľahostajná.” Na znak podpory sa tak dominanta Košíc, Dóm sv. Alžbety v tento výnimočný deň zahalila do modrej farby.

Pri príležitosti Svetového dňa povedomia o autizme sú vo vestibule Magistrátu mesta Košice vystavené výtvarné práce žiakov s týmto ochorením. Slávnostné otvorenie výstavy Svet autizmu sa konalo 8. apríla. Výtvory detí je možné obdivovať do konca mesiaca. Základná škola pre deti s autizmom na Vojenskej ulici, zároveň pripravila 13. apríla Deň otvorených dverí, počas ktorého sa mohli návštevníci dozvedieť viac o vzdelávaní žiakov s autizmom.

Informovalo Mesto Košice
Foto: Miroslav Vacula

autisticke deti 1

autisticke deti 2

autisticke deti 3

autisticke deti 4

autisticke deti 5

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Košice sa zapojili do Svetového dňa povedomia o autizme

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems