Košice sa opäť zapojili do projektu Hodina Zeme

| Mesto Košice | 6. 4. 2015

Vypnutím verejného osvetlenia na jednej z komunikácií sa Košice aj tento rok symbolicky zapojili do celosvetového podujatia Hodina Zeme, konajúcom sa od roku 2007. Mesto Košice tak každoročne zdieľa myšlienku organizátora projektu, ktorou je upriamiť pozornosť na ochranu životného prostredia a možnosti ekologickejšieho spôsobu života.

Košice sa v sobotu 28. marca od 20:30 do 21:30 hod. do projektu zapojili vypnutím verejného osvetlenia na ulici Alejová, od križovatky Moldavská – vrátane kruhového objazdu po benzínovú čerpaciu stanicu SCHEL a ulicu Pri prachárni. Na hodinu sa zhaslo 175 svietidiel s príkonom cca 34 300 W.

Do projektu Hodina Zeme sa môžu zapojiť každoročne aj všetci obyvatelia Košíc vypnutím osvetlenia, alebo iných elektrických spotrebičov. Ak ste to neurobili, máte šancu aj o rok, kedy sa Hodina Zeme zopakuje znova. Nezabúdajme ale, že najideálnejšie je chrániť životné prostredie celoročne.

Informovalo Mesto Košice
Foto: Miroslav Vacula

MIRO1235

MIRO1301

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Košice sa opäť zapojili do projektu Hodina Zeme

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems