Keď štúdium garantuje následné zamestnanie

| Košice IT Valley, Školstvo a vzdelávanie | 6. 4. 2015

Projekt IT Akadémia softvérového vývoja (SOVY) poskytuje absolventom stredných odborných škôl alternatívu k vysokoškolskému štúdiu v IT sektore. Vznikol spoluprácou IT firmy GlobalLogic Slovakia so sídlom v Košiciach a stredných odborných škôl s cieľom vychovať si nastupujúcu pracovnú generáciu. Vyšiel z potreby IT firiem zamestnávať vzdelaných a schopných ľudí, ktorých na trhu práce je dostatok, ale nespĺňajú náležité požiadavky zamestnávateľa.

Program IT Akadémia SOVY umožňuje študentom vedomostne a prakticky sa pripraviť v oblasti IT, rozvíja komunikáciu v anglickom jazyku a učí dôležitej tímovej práci v praxi. Vzdelávanie je interaktívne, učebné materiály sú v digitálnej podobe. Praktická časť výučby prebieha na reálnych projektoch. Úspešní študenti už počas štúdia aj po jeho ukončení získajú možnosť pracovať v GlobalLogic. „Chceli by sme, aby šikovní mladí ľudia zostali na východnom Slovensku. Ďalej sa rozvíjali, ale aj aby si tu našli zaujímavú a dobre platenú prácu. Preto vznikol projekt IT Akadémie softvérového vývoja, ktorého sme partnermi. Po skončení štúdia radi privítame šikovných študentov vo svojich radoch,“ konštatuje Marek Antal zo spoločnosti GlobalLogic.

Spolupartnermi sú Súkromná stredná odborná škola na Dneperskej ulici v Košiciach a Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Prešove. Prihlásite sa vyplnením prihlášky na webovej stránke www.akademiasovy.sk. Tento rok plánujú organizátori prijať 50 študentov. Trojročné denné štúdium bude ukončené absolventskou skúškou a udelením titulu Diplomovaný špecialista IT.

Redakcia

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Keď štúdium garantuje následné zamestnanie

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems