Katka Heinzová učí deti trpezlivosti

| K13 a VÝMENNÍKY, Móda, Pozvánky | 20. 4. 2015

Posledný zo série kreatívnych workshopov Fashion KidLab je plný jarných kvetov. Desiatky detí ich každý utorok a štvrtok vystrihujú zo servítok a lepia na bavlnené látky. Z pestrých potlačí vznikne záverečná módna kolekcia, ktorú organizátori workshopov predstavia spolu s ďalšími modelmi na veľkej šou.

Deti pracujú prevažne s jednofarebnými látkami, ktoré ozdobujú motýľmi a kvetmi. Viaceré si servítkovú techniku, tzv. decoupage, vyskúšali na workshopoch prvýkrát. „Táto technika si vyžaduje dávku trpezlivosti a precíznosti. Deti  sa učia pracovať s viacerými materiálmi a rozoznávať ich vlastnosti. To, ako vystrihnuté kúsky servítok umiestnia, je len na ich kreativite,“ vysvetľuje módna návrhárka a vedúca workshopu Katka Heinzová. „Výsledky posledného workshopu ukážeme rodičom a verejnosti spolu s predchádzajúcimi modelmi 12. mája. V tento deň budeme s deťmi tiež vyrábať špeciálny model, ktorý bude niečím výnimočný, ale to je zatiaľ tajomstvo,“ dopĺňa produkčná K13 Tatiana Kozejová.

Veronika Samková
Foto: archív Fashion KidLab-u

FKL (1)

FKL (2)

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Katka Heinzová učí deti trpezlivosti

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems