Ako použiť mesto?

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 6. 4. 2015

Siedmy ročník obľúbeného festivalu Usethec!ty je čochvíľa tu. Jeho obsah bude nabitý  komunitno-umeleckými kreáciami, interaktívnymi hudobnými a multimediálnymi potulkami a divadlom. Nebudú chýbať intervencie vo verejnom priestore, ktoré obyvateľov podnietia vnímať Košice v iných rovinách a perspektívach. Opäť v réžii projektu SPOTs v rámci K13 – Košické kultúrne centrá.

utc 1

Niekoľko noviniek: Festival bude trvať 10 dní, od 21. do 31. mája. Podujatia sa nebudú odohrávať len v centre mesta, ale aj na 4 najväčších košických sídliskách. Z toho plynie aj podnázov festivalu Usethec!ty – Naše sídliská. „Žiada sa nám ´vyraziť do ulíc a užiť si mesto´ spoločne s obyvateľmi. Festival je skvelou platformou, ako preniesť netradičné a zábavné formy umenia z centra mesta pod okná panelákov,“ uviedla Blanka Berkyová, dramaturgička festivalu. Aj tento rok tím SPOTs chystá už tradičný a obľúbený formát Hudba v meste, ktorý je príležitosťou pre mladé (aj staršie) kapely nielen z Košíc. Zviditeľnia sa hraním priamo na Hlavnej ulici. Hudobníci sa môžu prihlasovať ihneď po dočítaní tohto článku.

Zábradlia, lavice, stĺpy, stromy a zastávky sa zmenia na nepoznanie vďaka výšivkám, háčkovaným dekám, čipkovaným obrusom, ale aj nepotrebným ponožkám pretvoreným na plyšové zvieratá. Prispieť ku štrikovanému šialenstvu môže každý svojím kusom čipky alebo výšivky. Zbernými miestami sú výmenníky a kontakt festival@k13.sk. O programe a priebehu príprav festivalu budeme informovať v ďalších vydaniach.

Renáta Zolnaiová
Foto: archív SPOTs

utc 3

utc 2

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Ako použiť mesto?

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems