Zátišia diagnóz

| Pozvánky, Reportáž | 23. 3. 2015

Inscenované fotografie s názvami F 42, F 22, F 32. Diagnózy psychických porúch. Bez pátosu či ľútostivosti. Tak ich ponúkla Výstava Inner view v Pyecka Gallery na vernisáži 6. marca.

Autorkou je Tatiana Takáčová, absolventka VŠVU. Pracuje formou denníkových záznamov, akýchsi zátiší a zinscenovaných predmetov, ktoré odkazujú na psychické diagnózy. Takáčovej je psychológia blízka, bola to jej druhá možnosť na štúdium. Hoci dala prednosť fotografii, vedecké texty stále číta, vizualizuje si priebeh choroby, vžíva sa do videnia a vnímania pacientov. Hoci témou sú depresie, paranoje či schizofrenické poruchy, diela nepôsobia temne. „Obrazy som vykonštruovala podľa vedeckých psychologických textov opisujúcich chorobu. Nechcela som vytvoriť ľútosť na základe emotívnych výpovedí chorých ľudí,“ približuje Takáčová.

Cyklus Inner view stihnete vidieť do konca marca. Je to posledná výstava v Pyecka Gallery, ktorú čakajú organizačné zmeny.

Lucia Radzová
Foto: Palko Matia

unnamed

Bez názvu

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Zátišia diagnóz

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems