VYVA v žiari reflektorov, s novými plánmi a ambíciami

| K13 a VÝMENNÍKY, Móda | 23. 3. 2015

Značka VYVA, vytvorená skupinou obyvateliek zo sídliska Nad jazerom, pokračuje v módnych prehliadkach. Skupina žien sústredená pri Výmenníku Važecká pod vedením Jany Bučkovej prezentovala svoje modely v piatok 6. marca pri príležitosti Medzinárodného dňa žien v Kultúrnom stredisku Jazero.

„Mestská časť Košice – Nad Jazerom nás oslovila s ponukou spolupráce, aby sme sa stali súčasťou ich programu. Mnohé z nás sú Jazerčanky, preto sme súhlasili,“ uviedla Jana Bučková. „Pripravili sme sa maximálne zodpovedne, snažili sme sa ušiť nové modely, upgradovať staršie, vytvoriť zaujímavú koncepciu prehliadky. Vložili sme do nej príbeh a myšlienku, myslím, že sa nám to celkom podarilo,“ pokračovala Jana. Kolekcia módnej značky VYVA vyprofilovaná vďaka projektu SPOTs patriaceho pod K13 – Košické kultúrne centrá sa tvorila v dvoch fázach. „V prvej fáze sme sa inšpirovali architektúrou Výmenníka Važecká, v druhej fáze roku 2014 prišla téma tradície. Módnu prehliadku sme rozdelili do dvoch tematických blokov a do nich sme zakomponovali dva nové krátkometrážne filmy,“ spomenula Jana Bučková po skončení programu pri príležitosti MDŽ, ktorý sa stretol s pozitívnym ohlasom. „Bolo to neuveriteľné, krásne,“ zhodnotila pani Oľga. „Bodaj by bolo takýchto akcií u nás viac,“ doplnila pani Mariana.

VYVA pripravuje samostatnú módnu šou

V novom roku VYVA prekvapí Košičanov samostatnou módnou prehliadkou. Na jej prezentáciu sa môže verejnosť tešiť aj vďaka „spoťáckemu“ festivalu Use the c!ty – Naše sídliská, ktorý sa uskutoční v druhej polovici mája. Okrem živých performancií pracujú ženy na novej kolekcii s názvom Grófka, inšpirovanej grófkou Helenou Zrínskou, matkou Františka II. Rákociho, pochovanou v krypte košického Dómu svätej Alžbety. „Kolekcia sa bude volať Grófka práve podľa grófky Heleny. Táto úžasná žena bola svojho času označovaná ako najsilnejšia Európanka. Vrátime sa do minulosti. Špecifická módna kolekcia bude rozdelená do dvoch fáz, na začiatok haute couture móda, neskôr inšpirovaná barokom a historickým odevom,“ prezradila kreatívna umelkyňa Jana Bučková.

Do tvorby novej módnej kolekcie VYVA sa môže zapojiť v podstate ktokoľvek. „Prijmeme každú šikovnú ruku, aj tú menej šikovnú. Stačí, ak je trochu kreatívna. Určite sa dobrých ľudí všade veľa zmestí, VYVA je aj o ľudskom duchu. Kolektív žien, ktorý máme, je úžasný práve preto, aké úžasné sú ženy,“ uzavrela Jana. Ak chcete byť súčasťou jedinečného módneho projektu, stretnutia „Z ulice“ sú vo Výmenníku Važecká každú stredu od 17:00 do 18:30 hod.

Peter Oborník
Foto: archív SPOTs

vyva01

vyva02

vyva03

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: VYVA v žiari reflektorov, s novými plánmi a ambíciami

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems