Tanečná inscenácia o neľahkej ceste, ktorou prechádza každý z nás

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 9. 3. 2015

Do Košíc pricestuje Divadlo Štúdia tanca z Banskej Bystrice, aby predstavilo autorskú inscenáciu ROOTS. Vystúpenie je príbehom dvoch mužov na ceste, na ktorej zažívajú čudné veci, vyčkávajú a chcú sa bezpečne dostať domov. No všetko je zrazu inak. Prekročia hranice ľudskej civilizácie, aby sa ocitli vo svete „nenormálnosti“. Stretávajú tu bytosti a kruté tiene, a je len na nich, či im silu dodajú, alebo ich o ňu úspešne oberú. Či sa im podarí dôjsť do cieľa, zistíte 22. marca o 19:00 hod. v Kasárňach/Kulturparku.

Profesionálne tanečné Divadlo Štúdio tanca vyprodukovalo za 17 rokov fungovania kreatívne predstavenia, ktoré divákovi nedajú vydýchnuť, ba naopak, vyžadujú jeho postoj a zamyslenie sa. Tituly sú svojské a akceptujú individualitu tanečníkov. Jedným takým je aj inscenácia ROOTS, ktorá mala premiéru 27. februára na domácej scéne súboru. Riaditeľka divadla Zuzana Hajková si na produkciu diela prizvala tandem slovenských umelcov režiséra Jozefa Vlka a choreografku Stanislavu Vlčekovú. „Je to veľmi zohraná dvojica, Stanka je vynikajúca tanečnica, diva slovenského tanca, začína byť renomovanou choreografkou a prerazila aj na dosky SND. Jožko je multifunkčný umelec, režisér, performer, hudobník, skladateľ a ich spojenie prinieslo na scénu slovenského súčasného tanca mnoho prekrásnych projektov,“ objasnila svoju voľbu riaditeľka Zuzana Hajková v rozhovore pre televíziu Hronka.

ROOTS znamenajú v preklade korene a podľa režiséra predstavenie smeruje práve k tomuto názvu a k téme cesty: „Považujeme za dôležité, keď sa v divadle rieši individuálna cesta človeka, hľadanie seba samého, jeho púť a koniec púte. Tá cesta môže byť košatá ako koruna stromu, a závisí nielen od koruny, ale aj od toho, aké má košaté korene. Hra je o zovšeobecnení cesty, ktorou prechádza v sebe každý z nás. Môže to byť celoživotná cesta, vesmír okolo nás, ale môže to byť aj to, keď človek zavrie oči a niečo prežíva.“ Jozef Vlk vytvoril pre predstavenie aj hudbu a o minimalistickú, ale veľmi funkčnú scénografiu sa postaral Ján Ptačin.

Predstavenie ROOTS si môžete pozrieť 22. marca o 19:00 hod. v Kasárňach/Kulturparku v budove Alfa. Vstupné je 5 eur, pre seniorov, ZŤP a študentov 2 eurá. 

Gabriela Krestián Kuchárová

ROOTS

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Tanečná inscenácia o neľahkej ceste, ktorou prechádza každý z nás

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems