Nevšedné zloženie talentov

| Pozvánky | 23. 3. 2015

Do Košíc už čoskoro zavíta umelecká skupina NEUSCHL a prinesie so sebou dávku kreativity. Jej diela totiž dokážu zo všetkého urobiť objekt, ktorý v sebe spája estetický význam s funkciou bežného využitia. Ak vás zaujíma tvorba prekračujúca hranice a konvencie, príďte 4. apríla o 18:30 hod. do Pubu u Kohúta na Hrčiarskej ulici.

1 Love me

Súrodenecké trio tvorí sochár a maliar Norbert Neuschl, umelecký kováč a taktiež maliar Dávid Neuschl. Nežnejšie pohlavie zastupuje Ivet Neuschl, literátka a historička umenia. Aktívne pôsobia už viac ako osem rokov. Za sebou majú viacero výstav, a to nielen na Slovensku, ale i v zahraničí. Podstatné je pre nich tvoriť s radosťou a zachovávať si pri tom vnútornú slobodu. Tvorba je totiž spôsob, ktorým človek často vyjadruje svoje pocity a myšlienky. NEUSCHL vytvára a ponúka verejnosti rozmanité umelecké projekty a realizácie. Štýl ich maľby, spracovávania železa, kameňa, dreva či iných materiálov je moderný a plný kreatívnych prvkov. Ako všetci umelci, aj oni sa túžia odlišovať od tých ostatných. Cieľom ich práce je zaujať, pobaviť, možno i pobúriť, no predovšetkým rúcať hranice všednosti. Aj preto sa táto výstava bude niesť v znamení rôznorodosti.

Miestnosť plnú obrazov doplnia sochy, kované objekty a ďalšie interiérové doplnky z dielne týchto umelcov. Na vernisáži nebude chýbať ani hudobný doprovod, o ktorý sa postará DJ GABI. Výstava potrvá do konca apríla.

Dana Karabinošová
Foto: NEUSCHL

3 Blue

2 Miles

4 meduzy

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Nevšedné zloženie talentov

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems