Na frontovej línii – Návrat do vojnových Košíc

| Pozvánky | 2. 3. 2015

Východoslovenské múzeum v Košiciach, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja vás 7. marec 2015 od 14:00 na Námestí Maratónu mieru 2 pozýva na podujatie Na frontovej línii – Návrat do vojnových Košíc. Uvidíte originálne pechotné zbrane (pištole, pušky, samopaly, guľomety), uniformy a výstroj nemeckých a sovietskych vojakov, ktoré odprezentujú členovia Klubov vojenskej histórie Polom a Krasnogvardejci.

na frontovej linii_mailUskutoční sa tiež prednáška „Uniformy a výstroj príslušníkov Wehrmachtu nasadených na prelome rokov 1944/1945 v okolí Košíc“ Mgr. Tomáša Hofírka a komentovaná prehliadka výstavy „Boje o Dargovský priesmyk a oslobodenie Košíc” autormi Mgr. Martinom Jarinkovičom, PhD. a Mgr. Martinom Konečným, PhD. Pre deti sú pripravení tvorivé dielne.

Vstupné na podujatie: dospelí 2 €, deti 0,50 €

Program:

14:00 – začiatok podujatia.

14:30 – predstavenie KVH Polom zo Žiliny T. Hofírkom. Ukážky uniforiem, zbraní, výstroje nemeckých vojakov. Ukážka strelieb z pechotných zbraní (puška, samopal, guľomet).

15:00 – predstavenie KVH Krasnogvardejci z Košíc predsedom klubu. Ukážky uniforiem, výstroje, zbraní sovietskych vojakov. Ukážka strelieb z pechotných zbraní (puška, samopal, guľomet). Fotografovanie návštevníkov s vojakmi, možnosť bližšej ukážky zbraní, uniforiem, či jednotlivých súčastí výstroja.

15:30 – tvorivé dielne pre deti na prízemí. Komentovaná prehliadka výstavy „Boje o Dargovský priesmyk a oslobodenie Košíc“ (M. Jarinkovič, M. Konečný).

16:30 – prednáška T. Hofírka na tému „Uniformy a výstroj príslušníkov Wehrmachtu nasadených na prelome rokov 1944 – 1945 v okolí Košíc“. Po skončení prednášky možná diskusia s návštevníkmi, fotenie uniforiem a vystavených originálnych predmetov.

17:30 – záver oficiálneho programu.

Počas celého podujatia je možná individuálna prehliadka výstavy „Boje o Dargovský priesmyk a oslobodenie Košíc“ pre tých návštevníkov, ktorí nemajú záujem o niektoré z oficiálnych bodov programu.


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Na frontovej línii – Návrat do vojnových Košíc

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems