Košice sú na mimoriadne udalosti pripravené

| Mesto Košice | 9. 3. 2015

Medzinárodná organizácia civilnej ochrany ustanovila 1. marec ako Svetový deň civilnej ochrany, aby verejnosť pochopila zásadný význam a dôležitosť civilnej ochrany v prípade katastrof a mimoriadnych udalostí. Bezpečnosť ľudí sa dá v takýchto situáciách zabezpečiť pripravenosťou orgánov civilnej ochrany, záchranných služieb a dobrovoľníkov v oblasti záchranárstva. Košice majú prepracovaný tento systém s jasným zadefinovaním všetkých síl a prostriedkov technickej podpory krízového riadenia v našom meste. 

„Každoročne preukazujú dobrovoľní záchranári pri povodniach, zosuvoch pôdy, po prívalových dažďoch a iných mimoriadnych udalostiach pripravenosť a schopnosť efektívne pomáhať obyvateľom nášho mesta a blízkeho okolia, keď sa dostanú do stavu ohrozenia životov, zdravia a majetku. Vďaka nim sú Košice na mimoriadne udalosti dobre pripravené. Týmto ľuďom patrí poďakovanie a uznanie nás všetkých,“ povedal pri príležitosti Svetového dňa civilnej ochrany primátor mesta Košice Richard Raši.

V Košiciach je súčasťou systému civilnej ochrany niekoľko skupín ľudí a techniky – prieskumná, vyslobodzovacia, skupina pre núdzové ubytovanie a zásobovanie, ďalej záchranná, poriadková a skupina skladov CO, ochranných stavieb a chráneného pracoviska. Všetci sú pripravení zasahovať nielen v prípade mimoriadnych udalostí, keď sú bezprostredne ohrozené životy a zdravie ľudí, ale aj v prípade zvláštnych udalostí. Ich zvládnutím pomáhajú vrátiť životy do normálnych koľají nám všetkým.

Informovalo Mesto Košice
Foto: Miroslav Vacula

Kosice_img20

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Košice sú na mimoriadne udalosti pripravené

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems