Košice oficiálne predstavili logo Európske mesto športu 2016

| Mesto Košice, Šport | 9. 3. 2015

Mesto Košice počas slávnostného galavečera šiesteho ročníka vyhlásenia ankety Športová osobnosť Košíc predstavilo oficiálne logo súvisiace s kandidatúrou na Európske mesto športu (EMŠ) 2016. Lajtmotívom je bežiaci muž, ktorý vyjadruje hlavnú ideu projektu – aktivovať pohybom čo najpočetnejší okruh občanov mesta všetkých vekových kategórií.

logo

Logo vybrala odborná komisia v pondelok 26. januára, po predchádzajúcom vyhlásení súťaže na predkladanie grafických návrhov, ktorej sa zúčastnili dvaja zo štyroch oslovených uchádzačov. Komisia pozostávala z odborných pracovníkov mesta a odbornej verejnosti a jej vedúcou bola námestníčka primátora Renáta Lenártová. „Bežiaca postava je vo farbách, ktoré malo logo Európske hlavné mesto kultúry 2013. Metropola východu už je mestom športu, ale ziskom tohto prestížneho titulu chce ukázať Európe celoročne športujúce Košice, pritiahnuť k športu, športovaniu a zdravému životnému štýlu čo najviac detí, mladých rodín a seniorov,” uviedla viceprimátorka mesta Košice.

Farebnosť logotypu a zvolené písmo priamo nadväzujú na úspešný rok 2013, v ktorom Košice získali titul Európske hlavné mesto kultúry. Schválením nového loga sa súčasne aktivovala jeho účinnosť a použiteľnosť na všetkých dokumentoch, prezentačných materiáloch či suveníroch vydaných k projektu.

Vedenie mesta ešte v závere roka 2014 oficiálne podalo prihlášku do Asociácie európskych miest športu (ACES Europe), ktorá existuje 12 rokov a je súčasťou politiky Európskej únie na poli športu. Titul Európske mesto športu nefunguje na dotačnom systéme, ako napríklad Európske hlavné mesto kultúry, ale samosprávy a záujmové organizácie ho môžu vhodne využiť pri propagácii a marketingu.

Informovalo Mesto Košice
Foto: Miroslav Vacula

PlaveckaStafeta22

NightRun14

MMM16

IMGP2206

IMGP2168

IMGP2092

IMGP2122

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Košice oficiálne predstavili logo Európske mesto športu 2016

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems