Jeden svet – zaujímajme sa o nás!

| Film, Pozvánky, Reportáž | 9. 3. 2015

Medzinárodný festival dokumentárnych filmov Jeden svet sa presunul z Bratislavy do 30 miest Slovenska vrátane Košíc pod názvom Jeden svet v regiónoch. Hlavným mottom je Sloboda nie je zadarmo. 

Festival odštartoval 6. februára v priestoroch Knižnice pre mládež mesta Košice – v LitPark-u. Ponúkol 9 z viac ako 60 dokumentárnych filmov domácej a zahraničnej produkcie. V Košiciach sa prvýkrát uskutočnil vo forme filmového maratónu. Filmy sa premietali do neskorých večerných hodín a diváci ich sledovali v pohodlí tulivakov. Diskusia prebehla v netradičnej podobe. Návštevníci mohli svoje dojmy vyjadriť na veľkoformátový plagát.

A hrdinovia filmov? Muž sadiaci stromy, manažér prírody, školáčka, ktorá nie je ľahostajná k bezdomovcom alebo študentka organizujúca revolúciu. Spojilo ich odhodlanie, túžba po zmene a konaní dobra. Nevtieravým spôsobom nútili k hlbšiemu zamysleniu.

Príďte aj vy na festival Jeden svet, prejavte záujem o dôležité témy a urobte tak prvý krok pre lepšiu budúcnosť. Termín premietania vybraných filmov pre ZŠ a SŠ, prípadne organizované skupiny  si môžete dohodnúť v pobočke LitPark-u osobne, alebo telefonicky na čísle 0903 408 397 do 31. marca. Viac o ponuke filmov a ich anotáciách nájdete na www.k.kosicekmk.sk, www.jedensvet.sk a www.jedensvet.blog.sme.sk.

Martina Hadbavníková

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Jeden svet – zaujímajme sa o nás!

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems