Benefičný koncert USMEJ SA NA MŇA 2015

| Pozvánky | 6. 3. 2015

Múdre, bezprostredné, neposlušné, usmievavé… Také sú všetky deti. A samozrejme aj tie, ktoré prišli na tento svet s postihnutím /hendikepom. Aj oni majú právo viesť bezstarostný a plnohodnotný život. Občianske združenie „Usmej sa na mňa“ sa už od roku 199X venuje podpore detí so sluchovým, zrakovým, telesným a mentálnym postihnutím. Prostredníctvom svojich aktivít sa mu úspešne darí búrať predsudky a spájať svety zdravých a hendikepovaných detí.

Dňa 15. Marca sa o tom budeme môcť spoločne presvedčiť už na jedenástom benefičnom koncerte „Usmej sa na mňa“ o 17,00 hodine v Historickej radnici v Košiciach. Podujatie sa už tradične koná pod záštitou primátora mesta Richarda Rašiho. Na koncerte vystúpia Kandráčovci, folklórny súbor Železiar a nevidiaci raperi NH6. Programom bude sprevádzať Radka Mazáková spolu s našou členkou Darinkou Szkurkayovou. Svoj priestor na prezentáciu okrem profesionálnych interpretov však dostávajú aj samotné deti, ktoré tak majú možnosť ukázať svojim spolužiakom, ale aj širokej verejnosti, že sú rovnako šikovné, ako deti zdravé a zároveň si budujú sebavedomie, ktoré im často chýba.

Finančný výťažok z koncertu je určený opäť na zorganizovanie špeciálneho letného tábora. Z Verejnej zbierky pomôžeme aj Majkovi Leškovi na vozíčku, ktorého čaká ťažká operácia. „Umenie nepozná bariéry, hovorí univerzálnym jazykom.“ vysvetľuje Erika Bočeková, predsedníčka občianskeho združenia. „Na každom z našich podujatí je cítiť obrovskú dávku energie, spolupatričnosť a šťastie. Všetci si to nesmierne užívame, spojenie kultúry a pomoci (charity) prináša do našich životov zmysel a radosť.“ Návštevníci si budú môcť okrem hlbokého zážitku priniesť domov aj originálnu kresbu od jedného z detí, ktorú si bude možné zakúpiť v rámci predajnej výstavy. Program koncertu doplní aj výstava s názvom XZ umiestnená vo vestibule (vo foyer) a tak, ako aj po minulé roky bude k dispozícii špeciálne koncertné vydanie časopisu Občasník.

Lístky v hodnote 8 eur si môžete kúpiť buď v MIC na Hlavnej 32 a v Návštevníckom centre, Košice (Visit Košice) na Hlavnej 59 v Košiciach, alebo u členov Občianskeho združenia. Držitelia ZTP majú lístok grátis.

Tešíme sa, že nás prídete podporiť a zároveň si spoločne doprajeme načerpanie dobrej energie v jeden krásny a nezabudnuteľný nedeľný podvečer.

Viac informácií o OZ Usmej sa na mňa nájdete na www.usmejsanamna.sk.

plagat A3_3


Tags: , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Benefičný koncert USMEJ SA NA MŇA 2015
  1. Tešime sa velmi na vas. Mozno bude aj nejake prekvapenie :)

    Komentoval Dasa dňa 08.03.2015 o 13:39:43Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems