Ak marec, tak s knihou

| Literatúra, Pozvánky | 9. 3. 2015

Marec ako mesiac knihy oslavuje okrúhlu šesťdesiatku. Vyhlásili ho v bývalom Československu na počesť Mateja Hrebendu, národného buditeľa a spisovateľa, ktorý ako kníhkupec rozširoval české a slovenské knihy.

„Rovnako aj Knižnica pre mládež mesta Košice oslavuje 60-tku. Vznikla, aby sa venovala deťom a mládeži, no v súčasnosti sa vo svojich aktivitách snaží o návrat čítania do rodín. Každoročne pre našich čitateľov, deti a ich rodičov pripravíme až 2,5 tisíc rôznych podujatí a festivalov zameraných na podporu čítania,“ hovorí Iveta Hurná, riaditeľka knižnice.

Podujatia v knižnici nájdete celoročne. Aktuálne sa všetkých 22 pobočiek zúčastní nielen oslavy Dňa ľudovej rozprávky venovanej Pavlovi Dobšinskému (16. 3.), ale aj Týždňa slovenských knižníc (23. – 27. 3.). Najlepší čitatelia sa za odmenu môžu zúčastniť obľúbenej rozprávkovej Noci s Andersenom (27. 3.). Knižnica si zároveň zvolí svojho nového Kráľa detských čitateľov (12. 3. – II. kolo, finále a korunovácia 26. 3.) a vyhlási témy pre XX. ročník literárnej súťaže Literárne Košice Jána Štiavnického. Ďalej sprostredkuje besedy s popularizátorom liečebného hladovania Jozefom Valuchom (25. 3.), sprístupní jubilejnú výstavu BIB 1967 – 2014 (Bienále ilustrácií Bratislava, od 3. 3. do 10. 4.). A popritom všetkom celý mesiac zaostrí aj na 100. výročie narodenia Ľudovíta Štúra.

Viac o programe sa dočítate na www.kosicekmk.sk.

Eka, redakcia

60 rokov

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Ak marec, tak s knihou

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems