Vo filharmónii zaznie bulharská hudba

| Pozvánky | 9. 2. 2015

Koncert Poznajme Bulharsko sa odohrá v Dome umenia 19. februára. Už v názve naznačuje svoje odlíšenie od tradičného koncertného programu A cyklu, nakoľko prináša ukážku z u nás menej hrávanej temperamentnej hudby z prostredia Balkánu v interpretácii bulharského sólistu a dirigenta.

V úvode prednesie orchester Štátnej filharmónie Košice energickú Toccatu od popredného predstaviteľa bulharskej klasickej hudby 20. storočia Dimitara Nenova upravenú v aranžmáne Lazara Nikolova. Bulharská rapsódia pre husle a orchester Vardar od Pancha Vladigerova prináša  pozoruhodné prepojenie bulharského folklóru s klasickou hudbou. Z Vladigerovej tvorby zaznie aj Song pre husle a orchester, kde sa sóla zhostí vynikajúci huslista Micho Dimitrov. Záver koncertu prinesie Čajkovského programovú symfóniu Manfred, ktorá podáva príbeh o osamelom romantickom hrdinovi z príbehu Georga Gordona Byrona. Zaujímavý večer plný bulharskej hudby sa ponesie pod taktovkou Konstantina Dobroykova.

Mariana Lechmanová
Foto: archív umelca

Bulharský sólista a dirigent Konstantin Dobroykov.

Bulharský dirigent Konstantin Dobroykov.

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou v Zajtrajších novinách si ho vytextuješ. Posily do redakčného tímu, hláste sa na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Vo filharmónii zaznie bulharská hudba

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems