Veľka noc prichodzi, budze i kupačka

| Pozvánky | 23. 2. 2015

Náš drahocenný čas delíme medzi prácu, rodinu, priateľov a záľuby. Pohlcujú nás informácie zo všetkých kútov sveta, rušné dianie a počasie sa tiež nechce správať podľa zžitých pravidiel. A tak príchod ďalších tradičných sviatkov jari takmer nevnímame. Tradície ustupujú pred modernou kultúrou a väčšina starobylých zvykov už trochu zapadá prachom. Práve preto si v múzeu pripomíname staré obyčaje. Oživujeme časy našich prastarých rodičov, ktorí žili v reálnom svete, bez najmodernejších mobilných aplikácií, viac v harmónii s prírodou. Výstavou Veľka noc prichodzi, budze i kupačka chceme ukázať bohatstvo a rozmanitosť našich tradícií. Priblížime bohatú symboliku obradov, nahliadneme do tradičnej kuchyne, pripomenieme ľudové jarné povery. 

Ak chcete spomínať s nami, navštívte nás od 4. marca v budove Východoslovenského múzea v Košiciach na Námestí Maratónu mieru.

Mária Semanová

R 7953

R 27 214

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Veľka noc prichodzi, budze i kupačka

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems