Valentínky z lásky

| DIY | 9. 2. 2015

Vlastnoručne vyrobené valentínky zvládne takmer každý. Nie sú len originálne, ale s milým vyznaním napasovaným na mieru obdarovanému priam dokonalé. A keď nechcete robiť „humbuk“ pre americkú tradíciu, asi vás prekvapíme. Sviatok sv. Valentína má korene v starovekom Ríme a oficiálne začal sa sláviť 14. februára 496.

Valentínka z plsti 

Potrebujeme: Biele alebo farebné výkresy, plstené plátky, nožnice, tekuté priesvitné lepidlo, tyčinkové lepidlo, špagát, gélové pero, ceruzku.

Postup: Výkres formátu A5 prehneme na polovicu. Na iný kus papiera nakreslíme srdiečko a dva odlišne veľké kruhy alebo ovály, z ktorých si urobíme šablóny. Podľa nich z filcových plátkov vystrihneme potrebný počet dielcov. Jednotlivé časti natrieme tyčinkovým lepidlom a pritlačíme na výkres. Gélovým perom dokreslíme postavičkám ruky, nohy, oči, prípadne aj ústa. Počkáme, kým všetko zaschne. Odstrihneme dva kúsky špagátu a z jedného vytvoríme mašličku. Obe časti potrieme tekutým lepidlom a priložíme k srdiečku. Dievčatku môžeme dať aj kvietok a mašľu. Napokon valentínku dozdobíme podľa vkusu.

Tip: Namiesto postavičiek môžete z plsti vytvoriť aj farebné koláčiky, kvietky, medvedíka, alebo celý povrch posejte rôzne veľkými srdiečkami.

valentínka z plsti

Washi valentínka 

Ak by ste chceli ešte čosi jednoduchšie, skúste dekoračné washi pásky. Sú výbornou pomôckou najmä pre tých, ktorí nemajú až taký talent na kreslenie či maľovanie.

Potrebujeme: Biele alebo farebné výkresy, washi pásky, penovú obojstranne lepiacu pásku, nožnice, ceruzku.

Postup: Aj v tomto prípade je vhodný výkres formátu A5 prehnutý na polovicu. Na ďalšie výkresy nakreslíme niekoľko srdiečok rôznych tvarov a veľkostí. Vystrihneme ich a pomocou washi pások na nich vytvoríme farebné pásy. Prebytočné časti okolo okrajov odstrihneme. Pripravíme si malé kúsky penovej pásky a srdiečka postupne lepíme na výkres. Vytvoríme tak pekný 3D efekt.

Tip: Jednotlivé srdiečka môžete vrstviť aj priamo na seba.

Dana Karabinošová
Foto: autorka

washi valentínka

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou v Zajtrajších novinách si ho vytextuješ. Posily do redakčného tímu, hláste sa na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Valentínky z lásky

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems