Street dance v páre je ako vírus

| K13 a VÝMENNÍKY, Reportáž | 23. 2. 2015

New Style Hustle je podľa tanečníčky Niny Vengerovej ako vírus. Ovládne každého. Potvrdzuje to aj Tanečná ochutnávka, ktorá sa konala 1. februára. Svoje pohyby si na nej precvičilo štyridsať detských aj dospelých tanečníkov.

Ochutnávku mal viesť Američan Jeff Selby, no pre snehovú kalamitu mu nedovolili priletieť z New Yorku. Choreograf preto musel zrušiť nielen svoju účasť na workshope v Košiciach, ale i celé európske turné. Dokonale ho však zastúpil lektor a DJ z Brna Emilio Highedition. Dvadsať párov naučil nielen základy streetového tanca, ale aj spôsoby, ako v ňom improvizovať. „V street dance nie je zvykom pohybovať sa v páre. Bola to pre všetkých nová skúsenosť,“ hovorí Nina Vengerová zo skupiny Outbreak. „Teší nás, že sme mohli na Slovensko priniesť tento skvelý tanec, ktorý okolo seba rozosieva úsmev, radosť a spája ľudí,“ dodáva. 

Veronika Samková
Foto: Tomáš Mačej

Workshop New Style Hustle nevynechali dospelí ani deti.

Workshop New Style Hustle nevynechali dospelí ani deti.

Na ochutnávke si spolu zatancovalo dvadsať párov.

Na ochutnávke si spolu zatancovalo dvadsať párov.

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Street dance v páre je ako vírus

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems