Spoznajte iné svety

| Pozvánky | 9. 2. 2015

Možno ste zvedaví a radi spoznávate nové veci. Alebo vás lákajú skôr dávne civilizácie, či nekonečný priestor vesmíru? Nemusíte pátrať po stroji času ani zvažovať možnosť vesmírneho letu. Vo februári vás vo Východoslovenskom múzeu pozývame na atraktívne výlety.

Keď vás fascinuje zrod civilizácie v Európe, nechajte sa zlákať výstavou Grécko na úsvite dejín. Repliky umeleckých skvostov z obdobia neolitu v egejskej oblasti a tiež minojskej, mykénskej kultúry zo súkromných zbierok Jána Hertlíka vás prenesú tisíce rokov do minulosti. Plastiky, keramika a fresky predstavia fantáziu, tvorivosť a zručnosť „zabudnutých“ svetov.

Vo svetle fantázie, tvorivosti a zručnosti sa však ponesie aj výstava Exoplanéty 2015 medzinárodne uznávaného umeleckého sklára Jána Zoričáka. Jeho nezvyčajný pohľad na nekonečný priestor vesmíru vás naplní túžbou poznávať tajomstvá a život exoplanét s mapou so skla.

Mária Semanová
Foto: pedrostudiophoto

Ján Zoričák, Horizon exoplanet.

Ján Zoričák, Horizon exoplanet.

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou v Zajtrajších novinách si ho vytextuješ. Posily do redakčného tímu, hláste sa na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Spoznajte iné svety

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems