SPOTs v číslach

| K13 a VÝMENNÍKY | 23. 2. 2015

Koncom januára tím projektu SPOTs patriaci pod K13 – Košické kultúrne centrá absolvoval trojdňový workshop v Košickej Belej. „Nemáme možnosť sa stretávať a pracovať spolu na dennej báze, každý z nás má množstvo vlastných povinností, preto je potrebné aspoň raz za rok vycestovať, ujasniť si nové plánované aktivity, ciele a stratégie a zároveň zhodnotiť rok 2014,“ uviedla Blanka Berkyová, manažérka projektu. Dvanásť hodín denne Spoťáci prezentovali, diskutovali, analyzovali a plánovali, aby sa ich poslanie, vyjadrené sloganom Meníme životy na sídliskách, naplnilo aj v aktuálnom roku.

Rok 2015 bude rokom nových formátov, akým je aj A.U. – angažované umenie reflektujúce súčasné politické a spoločenské dianie. „Okrem podujatí, akcií a činností sme rokovali o koncepčných záležitostiach. Projekt sa musí stať značkou, zasiahnuť myslenie obyvateľov sídlisk ako aj širšiu verejnosť. Aj preto sme sa rozhodli zmeniť logo, ktoré v súčasnosti vystihuje našu podstatu – sídliská, komunity, ľudí a umenie,“ vyjadrila sa Renáta Zolnaiová z PR oddelenia.

Výmenníky spolu organizovali 1488 podujatí

logo-soloOkrem štyroch festivalov, Use the C!ty, Naše sídliská, Rozmanitosť a Cesta do neznáma priniesol projekt Spots v siedmich výmenníkoch v roku 2014 dokopy 633 podujatí. Výmenník Ľudová sa profiluje ako priestor pre skejterov, streetart či grafity. „Chceli by sme priniesť Košičanom viac skejtových súťaží a lepšie využiť výmenník v letnej sezóne,“ objasnil Matej Kočiš. V ostatnom roku sa vo Výmenníku Ľudová konalo 114 podujatí s celkovou návštevnosťou 928 ľudí. Výmenník Obrody oslávi v roku 2015 piate narodeniny. Prvý výmenník má relatívne vysokú návštevnosť, v roku 2014 cez jeho brány prešlo 3607 návštevníkov, prilákalo ich 222 relatívne stabilných podujatí, ku ktorým nepochybne patria výstavy, Vedecké kaviarne a Vedecké brlohy ako aj patchworkovo orientované na kreatívne stretnutia skupiny Terasanky. Výmenník Brigádnická navštívilo v ostatnom roku 1498 ľudí na 106 podujatiach. „Tešíme sa novému formátu, audio and music workshopu s názvom PlugIN vďaka občianskemu združeniu Creative Urban Event o hudobnom priemysle a audio inžinierstve,“ uviedla Renáta Zolnaiová. „Módny“ Výmenník Važecká navštívilo na 103 podujatiach 1150 návštevníkov. „Módna značka VYVA určite nezanikne, stále pracujeme a pripravujeme novinky. No náš výmenník má toho oveľa viac, napríklad lezeckú stenu, ktorú určite využijeme aj v novom roku,“ informovala Alena Holubecká. Výmenník Štítová navštívilo tento minulý 1327 ľudí na 84 podujatiach. V novom roku ho čaká množstvo výstav či populárny „inovovaný“ projekt Svetelné laboratórium. Výmenník Jegorovovovo vo svojich 126 aktivitách oslovil 1517 zúčastnených. Jeho súčasťou naďalej zostáva téma budovania medzigeneračných vzťahov v spolupráci s umelkyňou Ľudkou Horňákovou. Výmenník Wuppertálska navštívilo aj vďaka jedinečnej komunitnej záhrade v predošlom roku 1626 návštevníkov na 100 podujatiach. „Veríme, že nový rok nebude len o kvantite, ale kvalite. Chceme projekt SPOTs rozvíjať, je to naša srdcovka,“ uviedla Zdenka Košová.

O novinkách projektu SPOTs vás budeme naďalej informovať aj prostredníctvom Zajtrajších novín.

Peter Oborník
Foto: archív SPOTs

Tím projektu SPOTs počas trojdňového workshopu v Košickej Belej.

Tím projektu SPOTs počas trojdňového workshopu v Košickej Belej.

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: SPOTs v číslach

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems