Rob Moonathe a jeho pozorovací talent

| Pozvánky | 9. 2. 2015

Niečo z fauvizmu, niečo z kubizmu a niečo aj zo symbolizmu. Tieto umelecké smery zasiahne výstava Res Intimo amerického maliara Roba Moonatheho. Vidieť diela súčasného umelca môžete v Múzeu Vojtecha Löfflera do 15. februára 2015.

Umelecké začiatky Roba Moonatheho siahajú do detstva, keď sa zvykol dotýkať všetkých tých vysokých stien v dome jeho starých rodičov. Keď mierne zlúpol prvú vrstvu, s prekvapením zistil, že je tam ďalšia s úplne inou farbou. Bol to vášnivý pocit objavovania. Niečo nové, nepoznané a ukryté. Odvtedy sa Rob veľmi nezmenil, aj keď, ako sám tvrdí, už vie udržať štetec. Tento psychologický aspekt podvedomia je pre neho jedným z najdôležitejších techník vo výtvarnom umení. Experimentuje s pozorovaním ľudí, prírody a spoločnosti. Práve vďaka experimentovaniu vidí všetko inak.

Súčasťou výstavy Res Intimo sú aj projekcie performancií, choreografie a krátky film. Výstavu otvorila americká DJka Mahogany s elektro-džezovým setom a krátkou statickou performanciou.

Gabriela Krestián Kuchárová

plagat

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou v Zajtrajších novinách si ho vytextuješ. Posily do redakčného tímu, hláste sa na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:









pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Rob Moonathe a jeho pozorovací talent

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.





Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems