Pohľad do Hitlerovej kuchyne

| Pozvánky | 9. 2. 2015

Ako to mohlo vyzerať v kuchyni u Hitlerovcov? Mohli sa Stalin a Hitler stretnúť na stanici v Košiciach? Aj na tieto otázky dáva odpoveď pripravovaná premiéra činoherného súboru Štátneho divadla, ktorou bude 20. februára slovenská premiéra hry českého dramatika Arnošta Goldflama Doma u Hitlerovcov: Historky z kuchyne. Ukončenie najdesivejších udalostí 20. storočia si divadlo pripomenie formou plnou irónie, cynického humoru a satiry – smiech je totiž jediný prostriedok, ktorý lieči.

Celá inscenácia bude mať podľa dramaturgičky Márie Kičiňovej podobu kabaretu so siedmimi scénkami, oddelenými hudobnými číslami. „V našej fikcii sa snažíme ironicky a s krutým humorom pozerať na niečo desivé a hľadať príčiny toho, čo sa stalo,“ dodáva Kičiňová. Podľa Stanislava Pitoňáka, ktorý hrá Hitlera, dokonca prišli na to, prečo to všetko Hitler robil: „Všetkému bola na vine prijímacia komisia výtvarnej akadémie vo Viedni, ktorá ho neprijala na štúdiá maliarstva,“ hovorí s úsmevom Pitoňák.

Svjatoslav Dohovič

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou v Zajtrajších novinách si ho vytextuješ. Posily do redakčného tímu, hláste sa na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Pohľad do Hitlerovej kuchyne

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems