Objavte krásu Slovenského krasu

| Pozvánky | 23. 2. 2015

Slovensko patrí medzi krajiny s mimoriadnym podzemným krasovým bohatstvom. Na území Košického kraja sa nachádza hneď niekoľko jaskýň, ktoré sú zapísané na Zozname prírodného svetového dedičstva UNESCO. Patria medzi ne aj jaskyne Slovenského krasu. A práve o nich sa vďaka pripravovanej výstave môžete dozvedieť viac.

Kvapeľ_rožňavských_jaskyniarov copySpeleoklub Minotaurus spolu s Krajskou organizáciou cestovného ruchu KK a Baníckym múzeom v Rožňave zorganizovali pre verejnosť výstavu s názvom Jaskyne Slovenského krasu – svetové prírodné dedičstvo. Táto geograficky malá, no zaujímavá oblasť zahŕňa vyše 1000 jaskýň a priepastí, ktoré sú považované za nesmierne vzácne prírodné výtvory. Obrazom, slovom a exponátmi budú prezentované najmä tie sprístupnené. Pozornosť bude venovaná obzvlášť Krásnohorskej jaskyni, ktorej najznámejšou atrakciou je Kvapeľ rožňavských jaskyniarov. Ten bol donedávna zapísaný v Guinessovej knihe rekordov ako najväčší kvapeľ na svete. Výstava návštevníkom priblíži aj raritné jaskynné nálezy či kompletný jaskyniarsky výstroj zapožičaný z Baníckeho múzea v Rožňave. Súčasťou otvorenia bude i prednáška autora výstavy  Jaroslava Stankoviča, sprievodcu v Krásnohorskej jaskyni a člena Speleoklubu Minotaurus.

Otvorenie výstavy sa uskutoční 5. marca o 17:00 hod. v priestoroch RIB Terra Incognita na Hlavnej 48 v Košiciach. Výstavu si budete môcť pozrieť počas pracovných dní v čase od 9:00 do 17:00 hod. do 4. apríla. Vstup je voľný a navyše každý návštevník výstavy získa 20% zľavu na vstup do Krásnohorskej jaskyne.

Dana Karabinošová
Foto: Jaroslav Stankovič

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Objavte krásu Slovenského krasu

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems