Keď spolupráca pomáha

| Pozvánky, Reportáž | 23. 2. 2015

Vo štvrtok 5. februára sa uskutočnila vernisáž výstavy fotografií žiakov fotografického dizajnu, ktoré zaznamenali počas Košice Fashion Week 2014. Netradičná forma spolupráce priniesla návštevníkom príjemný kultúrny zážitok.

Študentom košickej Školy úžitkového výtvarníctva sa v októbri minulého roka naskytla nezvyčajná príležitosť – okúsiť atmosféru módnych mól a zákulisia a vyskúšať si, aké to je fotografovať v profesionálnom prostredí. „Skutočná práca sa však začala až po samotnej akcii. Z tisícov vzniknutých záberov bolo potrebné vytriediť len tie najlepšie a následne ich upraviť,“ zhrnula Petra Gáborová, riaditeľka ŠUV.

Vernisáž otvorila príhovorom riaditeľka KOCR KK Lenka Vargová Jurková a návštevníkov privítali aj riaditeľ KFW Marián Biľo a riaditeľka ŠUV Petra Gáborová. Svojou prítomnosťou i vystavenými modelmi Košičanov poctili návrhárky Zuzana Haková a Ida Sándor a na výstavu sa prišla pozrieť aj ukrajinská návrhárka Jana Polak. Diváci mali možnosť prezrieť si výber fotografií talentovaných študentov a rozhovory sprevádzané smiechom prezrádzali, že diela sa stretli s úspechom a obdivom.  „Je to úžasná možnosť, málokto má takú príležitosť. Človek sa môže ďalej rozvíjať a veľa mu to prinesie,“ vyjadrila sa Denisa Ľochová, vystavujúca študentka.

„Výstava sa mi veľmi páči, je pre mňa cťou, že som sa mohla zúčastniť, je to dobrá príležitosť pre študentov, aby si ich ľudia všimli,“ povedala Lea Grupáčová, študentka pomaturitného štúdia.

Ďalšou možnou spoluprácou môže byť práve druhý ročník KFW v októbri 2015 a my túto myšlienku podporujeme a dúfame v jej realizáciu.

Ak sa aj vy zaujímate o módu, fotografiu a originálne projekty, výstava je vám k disozícii do 4. marca v priestoroch Regionálneho informačného bodu Terra Incognita na Hlavnej 48.

Klára Hrenykóová, študentka gymnázia
Foto: Bianka Ungvölgyiová

Zľava návrhárky Jana Polak, Ida Sándor, Zuzana Haková, riaditeľ KFW Marián Biľo.

Zľava návrhárky Jana Polak, Ida Sándor, Zuzana Haková, riaditeľ KFW Marián Biľo.

Vystavujúce študentky odboru fotografický dizajn a riaditeľka ŠUV Petra Gáborová

Vystavujúce študentky odboru fotografický dizajn a riaditeľka ŠUV Petra Gáborová

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Keď spolupráca pomáha

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems