Kamenný herbár v Botanickej záhrade

| Pozvánky | 23. 2. 2015

Výstava Kamenný herbár ponúka návštevníkom pohľad do histórie rastlinnej ríše prostredníctvom skamenelín – odtlačkov znázorňujúcich a dokumentujúcich život na planéte kedysi. Vidieť ju môžete v priestoroch Botanickej záhrady v Košiciach do 1. marca v čase od 9:00 do 17:00 hod. 

Výstava je organizovaná v spolupráci s Východoslovenským múzeom a pánom Arpášom z Prievidze. Skameneliny budú prepojené so súčasnou kvetenou vo forme obrázkov, ale aj herbarizovaných položiek. Návštevníci si budú môcť prezrieť aj niekoľko exponátov skamenelín z ríše živočíchov. Súčasťou výstavy budú tiež maľby známeho autora Zdenka Buriana zobrazujúce predstavy o živote na našej planéte vrátane dinosaurov, jašterov či mamutov. 

Martina Pľuchtová
Foto: autorka

Skameneliny mušlí.

Skameneliny mušlí.

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Kamenný herbár v Botanickej záhrade

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems