Filmové dni so Stanleym Kubrickom

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 9. 2. 2015

Šok a neskôr hlboké zamyslenie sa nad Mechanickým pomarančom. Hororové scény Osvietenia, ktoré vyvolávajú zimomriavky ešte dlho po záverečných titulkoch. Vojnová a zároveň psychologická Olovená vesta, a potom esteticky opojný Barry Lyndon. Štyri filmy jedného výnimočného režiséra. Dva dni so Stanley Kubrickom. 

Americký režisér Stanley Kubrick sa vďaka svojej Vesmírnej Odysei zaradil medzi majstrov sci-fi. Jeho tvorbu však zďaleka nemožno zaškatuľkovať len do tohto žánru. Krátkometrážne i celovečerné diela, ktoré vytváral s puntičkárkou presnosťou a jasným cieľom, zaujmú každého, kto má oči a myseľ dokorán. Na filmových dňoch v Kasárňach/Kulturparku budete môcť vidieť štyri z nich – Mechanický pomaranč, Osvietenie, Olovená vesta a Barry Lyndon. Keďže dabovať Kubrickove filmy by bol podľa jeho fanúšikov hriech, premietať sa bude s titulkami. Ešte predtým vás do tvorby veľkého režiséra uvedie prednáška Tvorba režiséra S. Kubricka očami Petra Konečného.

Podujatie sa začína 10. februára o 18:00 hod. Presný rozpis premietania nájdete na www.k13.sk. Vstupné na jeden film je 2 €.

Veronika Samková

finalFBeventCOVER_kubric_film_dni (2)

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou v Zajtrajších novinách si ho vytextuješ. Posily do redakčného tímu, hláste sa na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Filmové dni so Stanleym Kubrickom

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems