Ďalšia úspešná výstava Fashion KidLab-u

| K13 a VÝMENNÍKY, Reportáž | 23. 2. 2015

Figuríny visiace zo stropu, všade modrá, biela a červená, fotostena plná návrhov a námornícky dress code. Takto vyzerala vernisáž výstavy PATCHWORK/Ida Sándor. Známa košická návrhárka však nepredvádzala svoju kolekciu. V centre pozornosti sa ocitli módne kúsky vyrobené rukami detí.

Približne pätnásť modelov vytvorených na workshope Fashion KidLab mohli návštevníci obdivovať od 10. do 16. februára. V poradí už tretia výstava detských návrhov sa niesla v námorníckej trikolóre. Jedinečné tričká a šaty si neobliekli živé modelky, ale figuríny postavené na farebných kockách alebo visiace zo stropu. Toto netradičné predvedenie ocenili najmä deti, ktoré hosťom hrdo vysvetľovali priebeh výroby ich veľdiel. „Projekt Fashion KidLab má vlastnú identitu. Deti sa u nás cítia ako doma, sme ako rodina, máme sa radi a vzájomne sa podporujeme. Myslím si, že aj vďaka tomu sa im darí vytvárať také krásne veci. Aktuálny KidLab vedie návrhárka Jana Polak. Je venovaný úpletu a všetkým formám jeho spracovania. Prebieha v tradičných časoch, v utorky a štvrtky od 16:30 do 18:30 hod. a potrvá do 19. marca,“ pozýva produkčná K13 Tatiana Kozejová.

Veronika Samková
Foto: Ondrej Molčák

Výstava sa niesla v duchu námorníckej trikolóry.

Výstava sa niesla v duchu námorníckej trikolóry.

Šaty a tričká si obliekli aj figuríny visiace vo vzduchu.

Šaty a tričká si obliekli aj figuríny visiace vo vzduchu.

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Ďalšia úspešná výstava Fashion KidLab-u

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems