60. ročník Košickej hudobnej jari sa ponesie v duchu priateľských vzťahov

| Pozvánky | 23. 2. 2015

Jubilejný ročník Košickej hudobnej jari sa zaskvie spoluprácou s výnimočnými umeleckými osobnosťami, ako aj veľkolepými projektmi. Na okrúhlu oslavu, aj vďaka priaznivej domácej atmosfére, prijali pozvanie obľúbení slovenskí i zahraniční umelci, s ktorými má Štátna filharmónia Košice (ŠfK) dlhodobé kontakty. 

Spomedzi interpretov azda najviac zarezonujú mená, ako Eugen Indjić, Sophia Jaffé, Yordan Kamdzhalo, Terézia Kružliaková, Peter Mikuláš, Miroslav Dvorský či Štefan Kocán. Symfonické koncerty ponúknu aj Operný galavečer a Beethovenovu „Deviatku“ s „Ódou na radosť“. Šesťdesiaty ročník festivalu podporuje slovenských interpretov i telesá, preto sa domácemu publiku predstavia okrem iných aj orchester ŠKO Žilina, Slovenský filharmonický zbor či Moyzesovo kvarteto. Otvorenie KHJ filharmónia zverila špičke spomedzi svetových klaviristov, E. Indjićovi. Výsledkom priateľskej spolupráce s umelcom sú netradične dve podujatia, najprv samostatný klavírny recitál (15. 4.) a následne Otvárací koncert (16. 4). V rámci komorných koncertov zaznie i stará hudba, presnejšie zaujímavý projekt „Barokový majáles“,  na ktorom spolupracuje súbor starej hudby Ritornello a vokálne teleso Gregoriana. Zážitok sľubuje i literárno-hudobný večer, ktorého súčasťou bude raritný alikvotný spev Rami Shaafiho a Bachove fúgy v podaní Petra Pažického. Aj tento rok festival ponúkne zaujímavé sprievodné podujatia – výstavu obrazov Vladimíra Kaderu či vystúpenia ŠD Košice.

Mariana Lechmanová

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , ,

Prečítajte si aj:









pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: 60. ročník Košickej hudobnej jari sa ponesie v duchu priateľských vzťahov

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.





Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems