Štefan Hudák (1942 – 2014) – Ticho na javisku

| Pozvánky | 15. 1. 2015

Scénograf Štefan Hudák (27. 6. 1942, Veľký Šariš – 17. 11. 2014, Košice) bol významnou divadelnou osobnosťou, ktorá zanechala výraznú stopu na doskách divadiel v Košiciach, Prešove, Zvolene či Bratislave. Pre zvolenské Divadlo Jozefa Gregora Tajovského pripravil mnohé scény, pričom desať z nich vytvoril pre festival Zámocké hry zvolenské. Patril k silnej scénografickej generácii, ktorá začínala tvoriť na sklonku 60. rokov 20. storočia.

Jeho posledným počinom v Štátnom divadle Košice bola scéna k úspešnému muzikálu Móric Beňovský. Vyštudoval scénografiu na VŠMU v Bratislave u profesora Ladislava Vychodila. V divadle i v televízii pracoval s mnohými významnými osobnosťami. Od roku 1968 bol interným architektom v štúdiu STV v Košiciach, kde sa zapísal najmä ako tvorca scén legendárnej Zlatej brány. Bol vedúcou osobnosťou košického Divadielka pod kupolou.

Východoslovenská galéria pripravuje 22. januára 2015 spomienkovú výstavu ako vyjadrenie úcty k umelcovi. Bude sprístupnená bez vernisáže a v priestoroch VSG na Hlavnej 27 vo výstavnej sieni D ju nájdete do 15. marca.

HUDAKPOZVANKA


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Štefan Hudák (1942 – 2014) – Ticho na javisku

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems