Snová scéna na streche výmenníka vás vezme do krajiny fantázie

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 26. 1. 2015

Jeden z nedávnych workshopov projektu SPOTs rozžiaril strechu Výmennníka Štítová. A to doslova. Svetelné laboratórium / Lighting laboratory pod vedením Laury Murguíe Sánchez, lektorky z Fakulty umení TUKE, má v úmysle propagovať témy o svetle a svetelnom dizajne v košickom regióne. Projekt prebieha od septembra 2014 a zúčastňujú sa na ňom študenti Fakulty umení TUKE. Vyvrcholením ich nekonvečnej spolupráce je Ľadové jazero prianí.

Svetelná inštalácia na streche výmenníka pripomína žiarivé sny v našom súkromnom vesmíre, ktorým sa plavíme deň čo deň. Sediac na loďke reality ich trpezlivo lovíme z bezhraničného priestoru túžob. Takto nejako, s prízvukom na modré svetlo v tme, by sa dalo opísať to, čo na vás čaká do 30. januára v utorok až štvrtok medzi 16:00 – 18:00 hod. na streche Výmenníka Štítová.

Magdaléna Haľková
Foto: Veronika Gilková

lighting_lab-1979_foto_Gilková

lighting_lab-1990_foto_Gilková

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou v Zajtrajších novinách si ho vytextuješ. Posily do redakčného tímu, hláste sa na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Snová scéna na streche výmenníka vás vezme do krajiny fantázie

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems