Pozrite si prácu uznávaného Lubinu

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 26. 1. 2015

Žiť so sluchovým postihnutím nie je jednoduché. Nie je ani ľahké si taký život predstaviť, ale vďaka umeniu môžeme zažiť nepredstaviteľné. Vo Výmenníku Brigádnická máte už od 9. decembra možnosť vidieť tvorbu Stanislava Lubinu s výstižným názvom Vnemy II. Rodákovi z Nemšovej sa dostalo uznania v zahraničí aj doma, kde je členom Spolku grafikov Slovenska.

Aj keď je pre Lubinu kvôli sluchovému obmedzeniu zachytenie detailov navôkol dôležité, odmieta maľovať svet realisticky. „Namaľovať krajinu takú ako je považujem za zbytočné, veď na to dnes slúži fotoaparát. Za umenie považujem to, čo ide zo srdca,“ hovorí. Prezentuje sa či už technikou linorytu, ex-libris, mozaikou, ilustráciou, kresbou, no v poslednom čase predovšetkým maliarskou tvorbou.

Výstavou Vnemy II otvoril projekt SPOTs už piaty ročník festivalu Cesta do neznáma – do sveta bez zvuku. Festival každý rok predstavuje život ľudí, ktorí sa nejakým spôsobom ocitli na okraji spoločnosti. Prostredníctvom svojich životných príbehov  môžu vtiahnuť každého do „inej“ reality, ktorá nie je vždy ružová, no jej poznanie je o to dôležitejšie.

Výstavu Vnemy II si môžete pozrieť do 30. januára, v čase od 16:00 do 18:00 hod.

Magdaléna Haľková

Z vernisáže Vnemy II Stanislava Lubinu (v strede). Foto: Veronika Gilková.

Z vernisáže Vnemy II Stanislava Lubinu (v strede). Foto: Veronika Gilková

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou v Zajtrajších novinách si ho vytextuješ. Posily do redakčného tímu, hláste sa na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Pozrite si prácu uznávaného Lubinu

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems