Písmo trochu inak

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 26. 1. 2015

V pondelok 2. februára o 17:00 hodine sa uskutoční vernisáž s názvom Sacred Geometry. Vystavené na nej budú semestrálne práce skupiny vysokoškolákov zamerané na experimentálnu tvorbu a skúmanie písma.

Výstava bude prebiehať vo Výmenníku na Štítovej ulici, ktorý poskytuje priestor mladým začínajúcim umelcom a ich výtvorom. Celá myšlienka projektu je dielom Samuela Čarnokého, freelance grafického dizajnéra, typografa a pedagóga vizuálnej komunikácie na TUKE. Na Sacred Geometry bude prezentované analytické spracovanie dostupných fontov a písmových rodín vo forme typografických plagátov či vzorníkov písma.

Práce študentov Katedry dizajnu, Fakulty umení TUKE boli vytvorené v zimnom semestri 2014 a ich výstava potrvá do 6. februára. V nasledujúcich dňoch bude verejnosti sprístupnená v čase od 16:00 do 18:00 hod.

Ivana Pitoňáková
Foto: Viktor Javorek

JavorekViktor_Abeceda

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou v Zajtrajších novinách si ho vytextuješ. Posily do redakčného tímu, hláste sa na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Písmo trochu inak

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems