Nezávislá zóna

| Nezávislé centrá | 26. 1. 2015

KAIR – Košice Artist in Residence prináša do Pyecky dielo Tilmenna Meye-Fajea. Holandský umelec vytvoril počas svojej rezidencie šesť hlinených konštrukcií pripomínajúcich neslávne známe paneláky, odkazujúc na minulý režim. Jeho dielo môžete vidieť v miestnosti zaplnenej grafitmi z košickej scény, ktoré vznikli v kolaborácii s košickým umelcom Viktorom Feherom. Dopĺňajúc Meye-Fajeove paneláky vytvárajú výstavu „Prefabricated city“, ktorá bude sprístupnené do 22. februára, pondelok až piatok medzi 15:00 a 18:00 hod.

Januárová ponuka Cinefilu zahŕňa aj Jimmyho tančiareň. Tancovať sa síce nebude, ale tento film vám ukáže odvahu aktivistu Jimmyho Graltona, ktorý v nehostinnom prostredí a časoch pred vypuknutím občianskej vojny v Írsku zriadil ostrovček kultúry, kde sa mohli ľudia cítiť slobodne. S problémami s tým spojenými sa môžete oboznámiť 27. januára o 19:19 hod. v Tabačke Kulturfabrik. Vstupné je od 2 do 3 eur.

Košický TEDx nie je len o konferencii raz do roka. Podobne ako v minulom roku, aj teraz sa chystá zorganizovať niekoľko premietaní vybraných TED videí. Rande s TEDom sa bude každý mesiac presúvať po rôznych košických inštitúciách. Pekne sa oblečte, prvé rande prebehne 28. januára od 19:00 hod. v HalmiCaffe.

Zasmiať sa na niekom bez výčitiek môžete 30. januára v Tabačke Kulturfabrik. Program stand up comedy večera O hubu vyplnia drsným humorom, cynickou zábavou a blbými fórmi Tomáš Hudák a Matej Adámy. Za rozcvičku bránice zaplatíte pri vstupe 3 eurá.

Myslíte si, že vegáni nemajú hody kvôli ich striktnej strave? Omyl! Vegánske hody sa v januári presunú do Košíc, kde ich bude sprevádzať premietanie kontroverzného dokumentu Cowspiracy o tom, prečo svetové organizácie mlčia o najväčšej ekologickej hrozbe súčasnosti. Príďte si o tom spraviť vlastný názor 31. januára od 18:00 hod. do HalmiCaffe. Aktívne sa môžete zapojiť aj prípravou vlastného vegánskeho pokrmu – stačí kontaktovať organizátorov na info@veganskehody.sk.

Magdaléna Haľková

Prefabricated city v Pyecka Gallery

Prefabricated city v Pyecka Gallery

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou v Zajtrajších novinách si ho vytextuješ. Posily do redakčného tímu, hláste sa na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Nezávislá zóna

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems