Školáci a škôlkári ozdobia stovky perníkov. Na kreatívnych dielňach sa budú vyrábať pozdravy aj dekorácie

| Ulička remesiel | 10. 12. 2014

Na Hrnčiarsku ulicu zavítajú Vianoce už 11. decembra. Od 8:00 tu budú prebiehať kreatívne dielne pre deti základných a materských škôl, na ktorých si vyrobia vlastné vianočné blahopriania, tradično-netradičné papierové dekorácie a ozdobia perníky aj živé stromčeky.

Tvorivé dielne na Hrnčiarskej ulici sa dlhodobo tešia veľkému záujmu zo strany detí aj učiteľov. Školáci a škôlkári si tu vyskúšajú nové kreatívne techniky a domov si odnášajú vždy iný drobný darček. „Našej poslednej akcie, Strašidelnej uličky, sa zúčastnilo vyše dvesto detí. Každé z nich si vyrobilo škrabošku či vymaľovalo jesennú tekvicu. Veríme, že sa nám podarí zaujať a zabaviť školákov aj na Vianočnej uličke. Je to pre ne skvelá možnosť, ako vyrobiť rodičom, starým rodičom či kamarátom netradičný darček alebo blahoprianie,“ hovorí Miroslava Korytková z neziskovej organizácie KRUK, ktorá podujatie organizuje. Deti môžu zároveň ozdobiť stromčeky na Hrnčiarskej ulici vlastnoručne vyrobenými dekoráciami alebo priniesť staršie ozdoby, ktoré už doma nepoužívajú. „Ulička remesiel bude vďaka šikovným deťom opäť zaujímavejšia, pestrejšia a hlavne vianočná,“ dopĺňa Korytková.

Podujatie Vianoce na Hrnčiarskej je súčasťou projektu „Prechádzky uličkou remesiel“ realizovaného neziskovou organizáciou Košice región umenia a kultúry, n.o., ktorý je podporený Ministerstvom kultúry SR. Cieľom projektu je zvýšenie kultúrno-spoločenskej hodnoty Hrnčiarskej ulice v Košiciach a vzbudenie záujmu o existujúce remeslá.
Vianoce_na_hrnciarskej s logami


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Školáci a škôlkári ozdobia stovky perníkov. Na kreatívnych dielňach sa budú vyrábať pozdravy aj dekorácie

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems