Rok s T-Systems Slovakia

| T-Systems | 14. 12. 2014

Rozhovory, reportáže, pozvánky aj výzvy. Celých dvanásť mesiacov sme poctivo mapovali, čo sa deje v T-Systems Slovakia. Nebolo toho málo. „Uskutočnili sme množstvo projektov a aktivít, vďaka ktorým sa naša materská spoločnosť Deutsche Telekom radí medzi najlepších poskytovateľov informačno-komunikačných technológií. V mene vedenia spoločnosti T-Systems Slovakia sa chcem poďakovať všetkým zamestnancom, ktorí prispievajú ku kvalite poskytovaných služieb našej spoločnosti, a tým aj v neposlednom rade zvyšujú konkurencieschopnosť regiónu,“ hovorí Katarína Holopová z oddelenia komunikácie. Poďme si to zrekapitulovať.

V januári sme vám prezradili recepty na úspech od štyroch výkonných manažérov, ktorí sa vo firme vypracovali z radových zamestnancov na vedúcich pracovníkov. „Základom úspechu je stanoviť si ciele, ktoré sa dajú splniť. Najväčšiu úlohu potom hrá odhodlanosť, vytrvalosť a viera v seba samého. A tiež je dôležité nezabúdať na to, že výsledky často nevidíme okamžite,“ poradil nám Maroš Filip.

Februárové číslo prinieslo informácie o tom, že T-System Slovakia sa snaží o work-life balance, vyvážený pomer medzi pracovným a spoločenským životom. Preto organizuje pre svojich zamestnancov výlety, zariaďuje oddychové miestnosti a pozýva ich na koncoročný večierok. Ten posledný sa niesol v duchu budúcnosti.

Spomienka na koncoročný večierok 2014 s názvom FuturIT.

Spomienka na koncoročný večierok 2014 s názvom FuturIT.

Marec odhalil pravú tvár superžien, mám, manželiek a zamestnankýň, ktoré naoko zvládajú všetko hravo. Zuzana Kaščáková sa však priznala: Buďme realisti. Jasné, že zvládame všetko, čo máme v daný deň naplánované aj nenaplánované, a okolie to možno vníma superžensky, ale ja mám veľakrát pocit, že som to mohla urobiť lepšie. Ak to však ostatní nevidia, potom je úloha splnená. Základ je nesťažovať sa a brať všetko ako výzvu či skúšku nášho superženského statusu.“ Spoločnosť zároveň oslávila príchod tritisíceho zamestnanca. Raňajková párty so šesťtisíc croissantami, tristo balónmi a troma tortami trvala až do obeda.

Tritisíc zamestnancov oslávil T-Systems Slovakia bohatými raňajkami.

Tritisíc zamestnancov oslávil T-Systems Slovakia bohatými raňajkami.

Možno ste postrehli, že od 1. apríla sa multifunkčné ihrisko na Alejovej ulici volá T-Systems Športovo-zábavný areál. So zmenou mena prišla zmena farebného imidžu aj rekonštrukcia. V mesiaci bláznov sme si zároveň posvietili na nadačné programy a granty, ktoré T-Systems Slovakia zastrešuje, a vyspovedali Martina Beňa, vedúceho SAP developerov. Mojím cieľom je vytvoriť silný tím ľudí, ktorí budú zdieľať myšlienku budovania strategického partnerstva s Deutche Telekom v oblasti SAP vývoja, a zároveň budú mať ambíciu stať sa súčasťou strategicky dôležitých projektov našej spoločnosti. V našom regióne sme boli pre developerov, konzultantov a testerov v SAP prostredí dosiaľ takmer neznámi, no chceme to zmeniť. Chceme dať verejnosti vedieť, že sme tu a že máme veľmi zaujímavé a ambiciózne plány. Verím, že sa nám spoločne podarí vybudovať silné SAP development kompetenčné centrum v Košiciach,“ povedal v interview.

Májové príspevky boli venované deťom a študentom. V prvom sme vás pozvali na deň detí a v druhom si zaspomínali na stredoškolské časy so študentmi duálneho vzdelávania. Dnes už druhák Lukáš si nový systém výučby založený na praktických skúsenostiach veľmi chválil: „Fungujeme ako klasická stredná škola s písomkami, prestávkami a prázdninami, iné je len to, že na dva dni chodíme do firmy, kde vidíme, ako to funguje priamo v praxi. Pre mňa je to príjemné spestrenie.“

Júnové články priniesli informácie o tom, čo sa deje vo finančnom centre a rady, ako napísať dobré curriculum vitae. Daniela Bodnárová, špecialistka na ľudské zdroje, radila: „ V životopise by rozhodne nemali chýbať kontaktné údaje a seriózna mejlová adresa. Aj keď sa na adresách typu mačička, diablica alebo casanova radi zabávame, na uchádzača nevrhajú práve pozitívne svetlo.“ Zároveň sme sa boli pozrieť na kurz AjTy Senior, kde sa „babky a dedkovia“ učili narábať s počítačom. Ľudia v našom veku na sebe musia pracovať, aby im mozgové závity fungovali aj naďalej,“ vysvetlila nám päťdesiatosemročná Mária.

Dobrovoľníci na Dni detí aj s magentovým maskotom.

Dobrovoľníci na Dni detí aj s magentovým maskotom.

Prázdninové mesiace sme si pripomenuli fotoreportážou z letného športového dňa a prímestského tábora. Kým na prvom podujatí sa testoval tímový duch zamestnancov, druhé preverilo šikovnosť ich detí.

Deväťdesiat spokojných táborníkov.

Deväťdesiat spokojných táborníkov.

Začiatkom septembra sa otvoril ďalší ročník štipendií pre vysokoškolákov. Financie vo výške 1400 eur si rozdelili tí študenti, ktorí sa dobre učia a zároveň pomáhajú v rôznych organizáciách. Špeciálne číslo o Bielej noci zasa predstavilo mobilnú interaktívnu aplikáciu s unikátnym dizajnom a tými najdôležitejšími informáciami. Pozvali sme vás aj Na komín, súťaž v lezení robotov, ktorú vyhralo Talentum Cassoviensis Foundation so svojím lezúňom LCR 2.0.

Pri čítaní októbrovej reportáže ste sa možno pousmiali nad bizarnými ozdobami použitými počas Dňa firemných princípov. Ich cieľom bolo vyjadriť toleranciu, kreativitu a rešpekt panujúci medzi zamestnancami. O dva týždne neskôr sme vám predstavili projekty podporené grantovým programom „T“ for all, all for „T“. Vďaka vyše 7000 eurám sa nakúpili prístroje pre choré novorodeniatka, montessori pomôcky do herne aj špeciálna gumová dlažba na dvor škôlky v Trebišove.

 Deň firemných princípov sa niesol v duchu tolerancie a rešpektu.

Deň firemných princípov sa niesol v duchu tolerancie a rešpektu.

Začiatkom novembra oslávilo finančné centrum spoločnosti stého zamestnanca a prvé narodeniny. O niekoľko týždňov neskôr sa konal nultý ročník špeciálneho Coder Festu, ktorý umožnil študentom 4. a 5. ročníka Technickej univerzity zoznámiť sa s prácou v spoločnosti. „Chceme verejnosti ukázať, že T-Systems Slovakia ponúka šikovným, perspektívnym ale aj skúseným ľuďom prácu s vyššou pridanou hodnotou, s tvorivým charakterom a individuálnym prínosom,“ vysvetlil zámer festivalu Miloš Zidor, vedúcich oddelenia zaoberajúceho sa aplikačným vývojom v rámci servisnej línie Telekom IT.

Na Coder feste nechýbala hudba kapiel zamestnancov T-Systems Slovakia.

Na Coder feste nechýbala hudba kapiel zamestnancov T-Systems Slovakia.

V decembrom čísle sme vás informovali o tom, že T-Systems hľadá šikovných ľudí na obsadenie siedmich pozícií. Nuž a na záver je našou úlohou bilancovať. „Uplynulý rok nás potešil predovšetkým veľkou priazňou našich zamestnancov. Vo februári sa spoločnosti podarilo prekročiť magickú hranicu 3000 zamestnancov. To nás radi medzi jedného z najväčších zamestnávateľov v košickom regióne. Uvedomujeme si našu sociálnu zodpovednosť, a preto sa snažíme vytvoriť zamestnancom čo najatraktívnejšie pracovné podmienky a pozitívne ovplyvňovať ich voľnočasové aktivity. Je to predovšetkým podpora Športovo-zábavneho areálu na Alejovej ulici, športový deň pre všetkých zamestnancov a ich rodiny alebo najpopulárnejší veľký vianočný večierok, ktorý hosti niekoľko tisíc účastníkov. Práca v T-Systems Slovakia však nie je len o zábave. V roku 2014 sa nám podarilo vytvoriť finančné centrum. To prednedávnom oslávilo svojho stého zamestnanca. Ďalší rok bude v znamení nových výziev. Verím, že aj vďaka nim ostaneme aj naďalej úspešným poskytovateľom širokého spektra služieb,“ uzatvára Katarína Holopová.

Veronika Samková
Foto: archív T-Systems Slovakia

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou v Zajtrajších novinách si ho vytextuješ. Posily do redakčného tímu, hláste sa na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Rok s T-Systems Slovakia

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems