Nezávislá zóna

| Nezávislé centrá | 14. 12. 2014

Collosseu sa dejú veci! A nielen punk/metal/hardcore/rockové koncerty. Ak chcete objaviť ďalší rozmer tohto podniku, tak nepremeškajte prednášku ZáZeMie – Zázračné zelené miesto. Ide o predstavenie komunitného projektu zo Spišskej Novej Vsi, ktorý chce pomocou presadzovania úcty k prírode a permakultúrnych princípov spájať ľudí. Pre všetkých so zeleným srdcom bude backstage v Collosseu otvorený 16. decembra od 18:30 hod.

Intercity_posterHoci je už mesiac fotografie za nami, tak nikdy nie je neskoro predstaviť mladú košickú generáciu. Diela umelcov, ktorí v Košiciach buď s tvorbou začali a skončili na európskej úrovni, alebo s tvorbou momentálne ešte len začínajú búrať svoje limity, si môžete prezrieť v Tabačke Kulturfabrik už 17. decembra. Výstava Mladá košická fotografia sa začína o 19:00 hod.

Vidieť naživo kresliť umelca v piesku je zážitkom. Najmä, ak ide o Evu Aibazovú, vďaka ktorej budete môcť 18. decembra hodiť predvianočný stres aspoň na chvíľu za hlavu. Za sprievodu živej hudby, s kapustnicou a vareným vínkom v ruke si môžete užiť v HalmiCaffe malú vianočnú generálku. Predstavenie sa začína o 19:00 hod.

Austrálsky bluesman Dane Overton zavíta aj do Košíc. Bude to jeho posledná zastávka na Slovensku, a ako v iných mestách, ani u nás nebude chýbať kapela Intercity. Lokálnu scénu zastúpi špeciálny hosť Šarkaň, tak si šetrite 4 € na 19. decembra. Začína sa o 20:00 hod v HalmiCaffe.

Slovenská premiéra nového dokumentu košického dokumentaristu Michala Gálika prebehne 21. decembra v Tabačke Kulturfabrik. Jeho Krídla divokých koní vyrozprávajú príbeh majestátnych zvierat, ktorých druh sa po rokoch vráti do svojho prirodzeného prostredia –polopúšte Gobi B v Mongolsku. Možno vám vyhŕkne slzička, ale určite nie zo vstupného, ktoré je len jedno euro. Ak by vás dokument chytil za srdce, tak máte štastie, pretože premietať sa bude dvakrát. O 18:00 hod a 20:00 hod.

Magdaléna Haľková

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou v Zajtrajších novinách si ho vytextuješ. Posily do redakčného tímu, hláste sa na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Nezávislá zóna

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems