Milan Kolcun o Dóme sv. Alžbety

| Pozvánky | 14. 12. 2014

Decembrová tolkšou Milana Kolcuna Bez Šepkára bude o Dóme sv. Alžbety. Po 30 rokoch je bez lešenia a rekonštrukcia, ktorá na ňom prebehla, sa robieva raz za storočie. To si podľa Milanových slov zaslúži tolkšou.

Do kresiel na pódiu Malej scény zasadnú šiesti hostia, takmer všetci prepojení s Dómom. Prvým hosťom bude zvonár Róbert Farkaš. V Dóme zvoní každú nedeľu o 12:00 hod. Potom Veronika Absolonová, ktorá sprevádza návštevníkov po arcikatedrále v štyroch jazykoch. Kunsthistorik Tim Juckes publikoval 190 stránkovú knihu o Dóme po anglicky a naučil sa aj slovenčinu. Cirkevný historik Peter Zubko zasa veľa písal o kulte sv. Krvi v Košiciach a vedec Ján Baláž sa podieľal na výrobe aparátu, čo pristál na kométe. Divadelným hosťom bude (nielen) gospelová formácia G.O.D´s.

Tolkšou Bez Šepkára si môžete pozrieť 17. decembra o 17:00 alebo o 20:00 hod. na Malej scéne Štátneho divadla Košice.

Gabriela Krestián Kuchárová

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou v Zajtrajších novinách si ho vytextuješ. Posily do redakčného tímu, hláste sa na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Milan Kolcun o Dóme sv. Alžbety

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems