Maňuška pod stromček

| DIY | 14. 12. 2014

Slovné spojenie handmade darček sa pomaly ale isto stáva pozitívnym klišé nášho slovníka, ale aj životov. Vyrobiť darček podľa vlastnej predlohy, hoci aj cudzieho nápadu, si nemusíme len preto, že nemáme peniaze, alebo že je to IN. Stačí, že nevieme, čo so starými ponožkami.

Na handmade maňušku potrebujeme: štrikovanú ponožku, vatu, dve silonkové ponožky, gombíky, kúsky látok, ozdobnú stuhu, nitky, ihlu a vlnu.

Postup: Jednu silonkovú ponožku naplníme vatou, aby vznikol vatový vankúšik. Ten vložíme do ponožky, až tam, kde bývajú palce, aby sme vyplnili priestor na hlavu maňušky. Na hlavu potom našijeme gombíky ako oči. Uši vytvoríme tak, že nazberkáme kúsok látky a ten prišijeme. Mašličku vytvarujeme z ozdobnej stuhy. Vlasy môžeme spraviť z vlny a prišiť na ponožku spoločne s mašľou. Na miesto, ktoré nie je vyplnené vatou, prišijeme srdiečko, alebo hocijaký tvar vystrihnutý z látky. Maňuška nemusí mať ruky, ale tá naša si chcela čítať Zajtrajšie noviny, tak sme jej ich vyrobili. Z látky a zo silonkovej ponožky. Maňušku musíme tvoriť tak, aby nám prsty vošli pod všitý vankúšik a palec do miesta, pôvodne vytvoreného pre pätu. Handmade maňuška je skvelým vianočným darčekom nielen pre deti, ale aj pre dospelých kamarátov. Najmä, keď ich nejako vystihuje.

Gabriela Krestián Kuchárová
Foto: redakcia

_MG_1165 copy

1546076_471134292996265_1888869765_n copy

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou v Zajtrajších novinách si ho vytextuješ. Posily do redakčného tímu, hláste sa na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Maňuška pod stromček

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems