Ida Sándor povedie januárový Fashion KidLab

| K13 a VÝMENNÍKY, Móda | 14. 12. 2014

Detský workshop Fashion KidLab pokračuje aj v januári, opäť s nádychom módy. Deti budú navrhovať, kresliť, strihať a kombinovať. Pod vedením košickej návrhárky Idy Sándor sa dostanú do sveta, kde kraľuje patchwork. A teda kúsky farebných látok, ktoré vytvárajú originálny celok.

Hoci je Ida Sándor mamkou štvorročných dvojičiek, viesť Fashion KidLab nie je hra na pieskovisku: „Bola som poctená ponukou viesť workshop, ale je to pre mňa aj veľký záväzok. Ešte som s deťmi takto nepracovala. Mám obavy, či sa im to bude páčiť. Ale veľmi sa teším.“ Na koncepte workshopu Ida ešte pracuje, ale deti určite spoznajú jednoduchšiu metódu patchworku, keďže šitie by mohlo byť náročné. Ako a čo všetko budú kombinovať, mladá návrhárka prezradiť zatiaľ nechce, ale výsledkom kreatívnej práce nebude len originálne ušité oblečenie, ale aj pocit detí, že niečo dokážu.

Mladá košická návrhárka oblieka známe osobnosti, svoje deti aj verejnosť. Prekvapuje originalitou, nadčasovosťou a nečakanou kombináciou. A hoci majú jej modely výrazné detaily, sú pohodlné a elegantné. Ich základným motívom je patchwork, kombinovanie rôznych farebných kúskov látok, čo spolu vytvárajú väčšie vzory či geometrické celky. Vďaka tomu je oblečenie s podpisom Ida Sándor detailne prepracované a neopakovateľné. Málokedy sa totiž podarí prišiť rovnaký kúsok látky na rovnaké miesto dvakrát.

Januárové workshopy Fashion KidLabu sa budú konať v utorky a vo štvrtky od 16:30 hod. v Kasárňach/Kulturparku, v budove Foxtrot.

Gabriela Krestián Kuchárová

Do kolekcie WO-MAN zakomponovala návrhárka patchworkovú metódu. Foto: Ida Sándor

Do kolekcie WO-MAN zakomponovala návrhárka patchworkovú metódu. Foto: Ida Sándor

Slovenská herečka Zuzana Kanócz v modely od Idy Sándor, kolekcia WO-MEN. Foto: Ida Sándor

Slovenská herečka Zuzana Kanócz v modeli od Idy Sándor, kolekcia WO-MEN. Foto: Ida Sándor

Ida Sándor prekvapuje originalitou a výraznými detailmi. Na fotografii kolekcia YET z akcie Košice Fashion Week 2014. Foto: Košice Fashion Week

Ida Sándor prekvapuje originalitou a výraznými detailmi. Na fotografii kolekcia YET z akcie Košice Fashion Week 2014. Foto: Košice Fashion Week

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou v Zajtrajších novinách si ho vytextuješ. Posily do redakčného tímu, hláste sa na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Ida Sándor povedie januárový Fashion KidLab

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems